Buildbase FA Trophy First Qualifying Round – Results – Saturday, October 26

Buildbase FA Trophy First Qualifying Round

AFC Dunstable 0-4 Hastings United
AFC Rushden & Diamonds 0-0 Banbury United
AFC Sudbury 2-0 Harrow Borough
AFC Totton 3-2 Weston-super-Mare
Ashford United1-2 Barton Rovers
Atherton Collieries P-P Scarborough Athletic (Waterlogged pitch)
Aveley 3-0 Bowers & Pitsea
Barking 0-0 Margate
Basford United 3-0 Mickleover Sports
Basildon United 5-3 Chesham United
Biggleswade Town 2-1 Bedworth United
Bishop’s Stortford 1-1 Enfield Town
Brighouse Town P-P Workington (Waterlogged pitch)
Brightlingsea Regent 1-2 Royston Town
Bromsgrove Sporting P-P Barwell (Waterlogged pitch)
Buxton 3-2 Hyde United
Cambridge City 0-3 Needham Market
Carlton Town P-P Matlock Town (Waterlogged pitch)
Carshalton Athletic 3-1 Merstham
Cheshunt 1-2 East Thurrock United
Chipstead 3-3 Canvey Island
Cinderford Town P-P Merthyr Town (Waterlogged pitch)
Dunston UTS P-P Gainsborough Trinity (Waterlogged pitch)
Folkestone Invicta 2-0 Lewes
Gosport Borough 3-1 Farnborough
Grantham Town 5-3 Rushall Olympic
Halesowen Town P-P Stamford (Waterlogged pitch)
Haringey Borough 3-0 Horsham
Haywards Heath Town 3-1 Aylesbury United
Heybridge Swifts 1-2 Potters Bar Town
Hitchin Town P-P Bedfont Sports (Waterlogged pitch)
Hornchurch 3-1 Berkhamsted
Kidsgrove Athletic P-P Colne (Waterlogged pitch)
Kingstonian 4-2 Corinthian-Casuals
Lancaster City 1-0 Witton Albion
Leatherhead 3-0 Ware
Leek Town P-P Chasetown (Waterlogged pitch)
Lowestoft Town 2-4 Coalville Town
Maldon & Tiptree 3-0 Cray Wanderers
Marlow 0-0 Sholing
Melksham Town 1-0 Basingstoke Town
Metropolitan Police 4-3 Tilbury
Morpeth Town 6-1 Mossley
Nantwich Town P-P Bamber Bridge (Waterlogged pitch)
Peterborough Sports P-P Alvechurch (Waterlogged pitch)
Phoenix Sports 3-5 Kings Langley
Poole Town P-P Hartley Wintney (Waterlogged pitch)
Prescot Cables P-P Pickering Town (Waterlogged pitch)
Radcliffe P-P FC United of Manchester (Waterlogged pitch)
Redditch United 4-2 Corby Town
Runcorn Linnets P-P Pontefract Collieries (Waterlogged pitch)
Salisbury FC 3-3 Dorchester Town
Sittingbourne 0-1 Tooting & Mitcham United
St Ives Town 0-0 Soham Town Rangers
Stalybridge Celtic P-P South Shields (Waterlogged pitch)
Stourbridge P-P Nuneaton Borough (Waterlogged pitch)
Stratford Town P-P Hednesford Town (Waterlogged pitch)
Sutton Coldfield Town 2-1 Stafford Rangers
Swindon Supermarine P-P Thatcham Town (Waterlogged pitch)
Tamworth 4-0 Leiston
Thame United 1-2 Frome Town
Truro City P-P Blackfield & Langley (Waterlogged pitch)
Uxbridge 1-3 Bognor Regis Town
Warrington Town 0-1 Ashton United
Westfield 1-0 Beaconsfield Town FC
Whitby Town P-P Worksop Town (Waterlogged pitch)
Whitehawk 4-1 Hendon
Willand Rovers P-P Larkhall Athletic (Waterlogged pitch)
Wimborne Town 2-2 Taunton Town
Wingate & Finchley 1-1 Hayes & Yeading
Worthing 2-1 Walton Casuals
Yate Town P-P Tiverton Town

Brian Jeeves

Email: [email protected]