Emirates FA Cup Extra Preliminary Round – Fixtures – Friday/Saturday/Sunday, August 6/7/8

Friday, August 6
Whickham v Consett
Ascot United v Holyport
New Salamis v Kensington & Ealing Borough
West Essex v St Panteleimon

Saturday, August 7
Harborough Town1 v Rothwell Corinthians
AFC Kempston Rovers v Whitton United
AFC Portchester v Horndean
AFC St Austell v Tavistock
AFC Wulfrunians v Heanor Town
Alresford Town v Odd Down
Amesbury Town v Shaftesbury Town
Anstey Nomads v Sleaford Town
Ardley United v Ashton & Backwell United
Arlesey Town v Thetford Town
Ashford Town (Middx) v AFC Uckfield Town
Ashington A.F.C. v Newcastle Benfield
Ashton Athletic v Squires Gate
Athersley Recreation v Campion
Aylesbury United v Fairford Town
Aylesbury Vale Dynamos v Longlevens
Badshot Lea v East Preston
Balham v Canterbury City
Banstead Athletic v Bearsted
Barnoldswick Town v Runcorn Town
Barton Town v Maltby Main
Basildon United v Stansted
Beckenham Town v Colliers Wood United
Bexhill United v Peacehaven and Telscombe
Biggleswade United v Saffron Walden Town
Billingham Town v West Allotment Celtic
Bishop’s Cleeve v Clevedon Town
Blackfield & Langley v Cowes Sports
Bottesford Town v Eastwood Community
Brantham Athletic v Gorleston
Bridport v Fleet Town
Brislington v Brimscombe & Thrupp
Brixham v Bridgwater United
Broadbridge Heath v Littlehampton Town
Broadfields United v Cribbs
Brockenhurst v Hamworthy United
Buckland Athletic v Exmouth Town
Bugbrooke St Michaels v March Town United
Cadbury Heath v Flackwell Heath
Calne Town v Bashley
Chatham Town v Eastbourne United
Chipping Sodbury Town v Harefield United
Cleethorpes Town v Melton Town
Cobham v Sevenoaks Town
Cogenhoe United v Haverhill Rovers
Corby Town v Woodbridge Town
Crawley Down Gatwick v Welling Town
Crowborough Athletic v AFC Croydon Athletic
Deal Town v Southall
Dunstable Town v North Greenford United
Easington Sports v Wokingham & Emmbrook
East Grinstead Town v Alfold
Eastbourne Town v Guildford City
Edgware Town v Hadley
Enfield v Milton Keynes Irish
Fakenham Town v Ely City
Fareham Town v Street
FC Clacton v Leighton Town
Fisher v Raynes Park Vale
Glebe v Abbey Rangers
Glossop North End v Widnes
Godmanchester Rovers v Northampton On Chenecks
Goole AFC v Sunderland Ryhope CW
Gresley Rovers v Bewdley Town
Hadleigh United v Desborough Town
Hamble Club v Corsham Town
Handsworth v AFC Mansfield
Hanworth Villa v Loxwood
Harpenden Town v Romford
Hassocks v Spelthorne Sports
Hereford Lads Club v Haughmond
Highgate United v Malvern Town
Hoddesdon Town v Clapton
Hollands and Blair v Holmesdale
Hounslow United v Redhill
Hythe & Dibden v Bradford Town
Ilfracombe Town v Wellington AFC
Irlam v Albion Sports
Jersey Bulls v Horsham YMCA
K Sports v Rusthall
Kennington v Horley Town
Kirkley and Pakefield v Long Melford
Knaresborough Town v Northallerton Town
Lakenheath v Mulbarton Wanderers
Larkhall Athletic v Lymington Town
Leicester Nirvana v Deeping Rangers
Lingfield v Egham Town
Little Oakley v St Margaretsbury
Long Eaton United v Holbeach United
Longridge Town v Northwich Victoria
Lordswood v Knaphill
Lower Breck v Penistone Church
Lye Town v Hanley Town
Macclesfield v Burscough
Mildenhall Town v Wroxham
Mile Oak v Punjab United
Millbrook v Saltash United
Molesey v Phoenix Sports
Moneyfields v AFC Stoneham
Mousehole AFC v Helston Athletic
Newark FC v Lutterworth Town
Newhaven v Camberley Town
Newport Pagnell Town v Peterborough Northern Star
Newton Aycliffe v Thornaby
North Shields v West Auckland Town
Norwich United v Long Buckby
Oadby Town v Stamford
Oxhey Jets v Bitton AFC
Padiham v AFC Liverpool
Penrith v Guisborough Town
Pinchbeck United v Skegness Town
Portland United v Bournemouth FC
Potton United v Eynesbury Rovers
Prestwich Heys v Litherland Remyca
Quorn v Selston
Racing Club Warwick v Stone Old Alleynians
Reading City v Hallen
Redbridge v Ilford
Redcar Athletic v Hemsworth Miners Welfare
Risborough Rangers v Lydney Town
Roman Glass St George v Holmer Green
Romulus v Uttoxeter Town
Rugby Town v Boldmere St. Michaels
Saltdean United v Frimley Green
Sawbridgeworth Town v Cockfosters
Seaham Red Star v Crook Town
Sheerwater v Erith Town
Shepton Mallet v Andover New Street
Sherwood Colliery v Boston Town
Shildon v Garforth Town
Shrivenham v Burnham
Silsden v Eccleshill United
Southend Manor v London Colney
Sporting Bengal United v White Ensign
Sporting Khalsa v Coventry Sphinx
Staines Town v Little Common
Stanway Rovers v Leverstock Green
Staveley Miners Welfare v Loughborough University
Steyning Town Community v Pagham
Stourport Swifts v Lichfield City
Sunderland RCA v Bishop Auckland
Swaffham Town v Walsham Le Willows
Tadley Calleva v Baffins Milton Rovers
Thackley v Wythenshawe Town
Thornbury Town v Royal Wootton Bassett Town
Tividale v Shifnal Town
Tooting & Mitcham United v Erith & Belvedere
Tower Hamlets FC v Sheppey United
Tring Athletic v Keynsham Town
United Services Portsmouth v Alton
Varndeanians v Farnham Town
Vauxhall Motors v Skelmersdale United
Virginia Water v Athletic Newham
Walsall Wood v Leicester Road
Walthamstow v Crawley Green
Walton & Hersham v Tunbridge Wells
Ware v Takeley
Wellingborough Town v Newmarket Town
West Didsbury & Chorlton AFC v Avro
Westbury United v Christchurch
Westfields v Heather St John’s
Whitchurch Alport v Wolverhampton Casuals
Whitley Bay v North Ferriby FC
Winsford United v Charnock Richard
Winterton Rangers v Grimsby Borough
Witham Town v Woodford Town

Sunday, August 8
AFC Emley v Congleton Town
Coventry United v Worcester City
Baldock Town v Wembley
Tuffley Rovers v Windsor

Brian Jeeves

Email: [email protected]