Emirates FA Cup First Qualifying Round – Results – Saturday, September 7

Emirates FA Cup – First Qualifying Round

Sholing 3-0 Bradford Town

Thatcham Town 2-3 Salisbury FC

1874 Northwich 2-0 Pickering Town

HORNCHURCH 6-0 AFC Kempston Rovers

Ashford United 0-3 Farnborough

Banbury United 2-2 Gainsborough Trinity

Barton Rovers 4-0 ROMFORD

Barwell 4-1 AFC Mansfield

BASILDON UNITED 2-1 COGGESHALL TOWN

Belper Town 1-0 Alvechurch

Biggleswade 2-1 TILBURY

Bognor Regis Town 3-0 Sittingbourne

BOWERS & PITSEA 2-1 Brentwood Town

Bracknell Town 0-2 Carshalton Athletic

Bridgwater Town 1-3 Bristol Manor Farm

Bromsgrove Sporting 0-1 Stourbridge

Burnham 2-3 Tiverton Town

Charnock Richard 0-4 Irlam

Chasetown 1-0 Staveley Miners Welfare

Chertsey Town 4-1 Sheppey United

Chesham United 4-2 Fleet Town

Cheshunt 1-0 BRIGHTLINGSEA REGENT

Chichester City 2-0 Chalfont St Peter

Cinderford Town 5-3 Bideford

Cirencester Town 1-0 Gosport Borough

Colney Heath 1-3 Corby Town

Corinthian-Casuals 4-0 Sevenoaks Town

Deeping Rangers 2-2 AFC Sudbury

Dereham Town 1-1 Needham Market

Didcot Town 0-1 Poole Town

Dunstable Town 3-5 BISHOP’S STORTFORD

Dunston UTS 0-0 Sunderland RCA

EAST THURROCK UNITED 1-1 Peterborough Sports

ENFIELD TOWN 1-0 AFC Rushden & Diamonds

FC United of Manchester 2-2 Atherton Collieries

GRAYS ATHLETIC 3-1 March Town United

Hadley 3-2 Arlesey Town

Halesowen Town 7-1 Lichfield City

Hanwell Town 2-3 Staines Town

HARINGEY BOROUGH 3-0 Herne Bay

Harrow Borough 5-0 Binfield

Hartley Wintney 3-0 Spelthorne Sports

Hastings United 3-3 Worthing

Haywards Heath Town 0-1 Hayes & Yeading

Highworth Town 4-2 Exmouth Town

Histon 0-3 MALDON & TIPTREE

Horley Town 1-3 Balham

Horsham YMCA 1-2 Margate

Hythe & Dibden 2-4 Kidlington

Kidsgrove Athletic 2-1 Cleethorpes Town

Kings Langley 3-1 BARKING

Kirby Muxloe 0-1 Boston Town

Lancaster City 0-0 Northwich Victoria

Leatherhead 2-2 Lewes

Little Common 0-1 Hendon

Liversedge 0-2 Stockton Town

Longlevens 0-2 Portland United

Loughborough Dynamo 1-0 Heather St Johns

Lowestoft Town 2-0 Leighton Town

Lutterworth Town 0-3 Hednesford Town

Maltby Main 1-5 Ramsbottom United

Mangotsfield United 0-5 Blackfield & Langley

Matlock Town 2-1 Basford United

Metropolitan Police 1-1 Horsham

Morpeth Town 3-1 Hyde United

Nantwich Town 3-1 Grantham Town

Newcastle Benfield 2-3 Runcorn Town

Plymouth Parkway 0-1 Merthyr Town

Ramsgate 0-0 Arundel

Romulus 0-4 Buxton

Royston Town 7-2 Rothwell Corinthians

Rushall Olympic 3-1 Sheffield FC

Scarborough Athletic 1-1 Marske United

Seaham Red Star 0-1 Witton Albion

Soham Town Rangers 3-0 Whitton United

South Normanton Athletic 1-0 Coalville Town

South Park 1-3 Badshot Lea

South Shields 0-0 Colne

St Ives Town 2-1 Berkhamsted

St Neots Town 2-2 Biggleswade

Stafford Rangers 3-0 Mickleover Sports

Stamford 1-0 WITHAM TOWN

Stratford Town 6-1 Boldmere St. Michaels

Sutton Athletic 1-1 Flackwell Heath

Sutton Coldfield Town 1-1 Redditch United

Tadcaster Albion 2-2 Ashton United

Tamworth 3-1 Nuneaton Borough

Tavistock 3-2 Shepton Mallet

Wantage Town 0-3 Swindon Supermarine

TAKELEY 0-1 Potters Bar Town

Thornaby 2-2 Ossett United

Tooting & Mitcham United 3-1 Varndeanians

Trafford 3-0 Bamber Bridge

Truro City 2-1 Wimborne Town

VCD Athletic 1-2 Moneyfields

WALTHAM ABBEY 2-2 CANVEY ISLAND

Ware 5-1 Leiston

Warrington Town 2-2 City of Liverpool

Westfield 0-1 Chipstead

Weston-Super-Mare 3-0 Fareham Town

Whitchurch Alport 0-2 Leek Town

Whitehawk 0-1 Abbey Rangers

Whitstable Town 0-4 Folkestone Invicta

Whyteleafe 1-0 Merstham

Widness 0-4 Whitby Town

Willand Rovers 1-2 North Leigh

Winchester City 0-3 Taunton Town

WINGATE & FINCHLEY 4-1 London Colney

Wisbech Town 1-2 Hitchin Town

Brian Jeeves

Email: [email protected]