Essex Senior League and Essex Olympian League – Fixtures – Tuesday to Saturday, October 5/9

Tuesday, October 5

Essex Senior League

Cockfosters v Stanway Rovers

Hoddesdon Town v West Essex

Redbridge v Sporting Bengal United

Saffron Walden Town v Woodford Town

Sawbridgeworth Town v Enfield

Stansted v FC Clacton

Walthamstow v St Margaretsbury

Wednesday, October 6

Essex Senior League

Athletic Newham v Southend Manor

Ilford v Clapton

White Ensign v Takeley

Friday, October 8

Essex Senior League

Woodford Town v Clapton

Saturday, October 9

Essex Senior League

Athletic Newham v Cockfosters

Hoddesdon Town v Saffron Walden Town

Little Oakley v Ilford

Southend Manor v FC Clacton

St Margaretsbury v Redbridge

Stansted v Takeley

Stanway Rovers v Walthamstow

West Essex v Sawbridgeworth Town

White Ensign v Enfield

Essex Olympian League

Premier Division

Basildon Town v Hutton

Bishop’s Stortford Swifts v Catholic United

Harold Wood Athletic v Galleywood

Kelvedon Hatch v Leigh Ramblers

Old Southendian v Ongar Town

Essex Premier Cup 2nd Round

Rayleigh Town v ACD United

Hutton Reserves v Frenford Reserves

Division One

Chingford Athletic v Toby

Corinthians v Runwell Sports

Epping Town v Leigh Town

Herongate Athletic v Old Chelmsfordians

Wakering Sports v Snaresbrook

Division Two

Harold Hill v Harold Wood Athletic Reserves

May & Baker E.C. ‘A’ v Rayleigh Town Reserves

Rochford Town v Wakebury

Shoebury Town v AS Rawreth

Division Three

Basildon Town Reserves v Corinthians Reserves

Toby Reserves v Wakering Sports Reserves

Division Four

Shenfield A.F.C. Reserves v Southend Manor Development

Division Five

Snaresbrook Reserves v Bishop’s Stortford Swifts Reserves

Wakebury Reserves v Pitsea Athletic Reserves

Essex Junior Cup Second Round

Ashingdon v Pitsea Athletic

Buckhurst Hill U23 v Herongate Athletic Reserves

Catholic United Reserves v AS Rawreth Reserves

Galleywood Reserves v Roydon

Hashtag United Development v Wakering Sports ‘A’

Hullbridge Sports Reserves v Thorpe Athletic

Leigh Ramblers Reserves v Old Southendian ‘A’

Leigh Town Reserves v Southend Rangers

Old Barkabbeyans v Tilbury U23

Old Chelmsfordians Reserves v Epping Town Reserves

Ongar Town Reserves v Sandon Royals

Runwell Sports Reserves v Debden

Springfield Reserves v Thaxted Rangers

Sungate Development v Collier Row

Thanks to Peter Dudley (Twitter: @ped1980) for his continued help and support with Yellow Sports Non-League coverage)

Brian Jeeves

Email: [email protected]