Essex Senior League – Emirates FA Cup First Qualifying Round – Buildbase FA Vase First Qualifying Round – Essex Olympian League – Fixtures – Tuesday, September 7 to Saturday 11

Tuesday, September 7
Essex Senior League

Little Oakley v Athletic Newham
Redbridge v Hoddesdon Town
St Margaretsbury v Cockfosters
Stanway Rovers v Stansted
Walthamstow v Saffron Walden Town

Wednesday, September 8
Emirates FA Cup First Qualifying Round Replay

Enfield v Hadley

Essex Senior League
Clapton v Sawbridgeworth Town
Ilford v Takeley
Sporting Bengal United v FC Clacton
White Ensign v West Essex

Friday, September 10
Buildbase FA Vase First Qualifying Round

St Margaretsbury v Benfleet

Saturday, September 11
Buildbase FA Vase First Qualifying Round

Biggleswade United v Southend Manor
Buckhurst Hill v Enfield
Hoddesdon Town v FC Clacton
Long Melford v Little Oakley
Park View v Sawbridgeworth Town
Stanway Rovers v Cockfosters
Staplehurst Monarchs United v Sporting Bengal United
Stotford v White Ensign
Takeley v Frenford
Tooting & Mitcham v Redbridge
Walthamstow v Hadleigh United
Woodbridge Town v Woodford Town

Essex Olympian League
Premier Division

Galleywood v Bishop’s Stortford Swifts
Harold Wood Athletic v Basildon Town
Kelvedon Hatch v Sungate
Leigh Ramblers v Shenfield A.F.C.
Rayleigh Town v Catholic United
Springfield v Hutton

Division One
Chingford Athletic v Epping Town
Corinthians v Snaresbrook
Herongate Athletic v Leigh Town
Runwell Sports v Old Chelmsfordians

Division Two
ACD United v Harold Wood Athletic Reserves
AS Rawreth v Shoebury Town
Harold Hill v Wakebury
Hutton Reserves v Manford Way
Rochford Town v May & Baker E.C. ‘A’
Old Southendian Reserves v Rayleigh Town Reserves

Division Three
Catholic United Reserves v Corinthians Reserves
Collier Row v Leigh Town Reserves
Hullbridge Sports Reserves v Pitsea Athletic
Toby Reserves v Buckhurst Hill U23
Wakering Sports Reserves v Basildon Town Reserves

Division Four
Old Chelmsfordians Reserves v Shenfield A.F.C. Reserves
Ongar Town Reserves v Canning Town Reserves
Roydon v Galleywood Reserves
Southend Manor Development v Chingford Athletic Reserves
Sungate Development v Springfield Reserves
Wakering Sports ‘A’ v Leytonstone United

Division Five
Bishop’s Stortford Swifts Reserves v AS Rawreth Reserves
Collier Row Reserves v Wakebury Reserves
Epping Town Reserves v Pitsea Athletic Reserves
Old Barkabbeyans v Runwell Sports Reserves
Snaresbrook Reserves v Leigh Ramblers Reserves

Thanks to Peter Dudley (Twitter: @ped1980) for his continued help and support with Yellow Sports Non-League League coverage) 

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]