Essex Senior League, Thurlow Nunn Eastern Senior South and ProKit UK Essex Olympian League fixtures – Monday/Saturday, October 26/31

Monday, October 26
Essex Senior League
Hashtag United v Hoddesdon Town
Sporting Bengal United v Woodford Town

Tuesday, October 27
Essex Senior League
Clapton v Walthamstow
Redbridge v Cockfosters
Southend Manor v Takeley
St Margaretsbury v Hadley
Stansted v West Essex

Thurlow Nunn Eastern Senior South
Wivenhoe Town v Harwich & Parkeston

Wednesday, October 28
Essex Senior League
Enfield v Saffron Walden Town
Ilford v Sawbridgeworth Town

Thurlow Nunn Eastern Senior South
Athletic Newham v Hackney Wick
Brimsdown v White Ensign

Saturday, October 31
Buildbase FA Vase First Round Proper
Ampthill Town v Walthamstow
Clapton v Petersfield Town
Cockfosters v Cogenhoe United
Hadley v Pagham
Ilford v FC Clacton
Milton Keynes Irish v Stansted
Newbury Forest v May & Baker
Norwich United v White Ensign
Walsham le Willows v Hoddesdon Town

Essex Senior League
Saffron Walden Town v Woodford Town
Southend Manor v Redbridge
Takeley v Sporting Bengal United

Thurlow Nunn Eastern Senior South
Benfleet v Wormley Rovers
Hackney Wick v Wivenhoe Town
Halstead Town v Harwich & Parkeston
Holland v Athletic Newham
Little Oakley v Brimsdown

Essex Olympian League
Premier Division
Basildon Town v Hutton
Catholic United v Rayleigh Town
Harold Wood Athletic v Buckhurst Hill
Kelvedon Hatch v Canning Town
Leigh Ramblers v Bishop’s Stortford Swifts
Springfield v Shenfield A.F.C.
Sungate v Old Southendian

Division One
Herongate Athletic v Rayleigh Town Reserves
Chingford Athletic v Ramsden Scotia
Galleywood v Ongar Town
Old Chelmsfordians v Toby
Runwell Sports v Shoebury Town
Snaresbrook v Manford Way

Division Two
Beacon Hill Rovers v Epping Town
Corinthians v May & Baker E.C ‘A’
Old Southendian Reserves v AS Rawreth
Rochford Town v Laindon Orient
Ryan v Leigh Town
Wakering Sports v Harold Wood Athletic Reserves

Division Three
Buckhurst Hill Reserves v Corinthians Reserves
Hutton Reserves v Wakebury
Lakeside United v Basildon Town Reserves
Leigh Town Reserves v Hullbridge Sports ‘A’
Manford Way Reserves v ACD United
Toby Reserves v Collier Row

Division Four
Catholic United Reserves v Chingford Athletic Reserves
Hashtag United Development v Old Chelmsfordians Reserves
Laindon Orient Reserves v Sungate Reserves
Leytonstone United v Galleywood Reserves
Shenfield A.F.C. Reserves v Canning Town Reserves

Division Five
Bishop’s Stortford Swifts Reserves v Herongate Athletic Reserves
Epping Town Reserves v Wakering Sports ‘A’
Newbury Forest Reserves v Leigh Ramblers Reserves
Old Barkabbeyans v Runwell Sports Reserves
Roydon v Collier Row Reserves
Shoebury Town Reserves v Springfield Reserves

Reserves League Cup
Ongar Town Reserves v Wakering Sports Reserves

Sunday, November 1
Buildbase FA Vase First Round Proper
Coggeshall United v Hashtag United

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]