Essex Senior League, Thurlow Nunn Eastern Senior South and ProKit UK Essex Olympian League fixtures – Monday/Sunday, October 6/11

Monday, October 5
Essex Senior League
Hashtag United v St Margaretsbury
Sporting Bengal United v Hadley

Tuesday, October 6
Essex Senior League
Clapton v Hoddesdon Town
Cockfosters v Takeley
Redbridge v West Essex
Southend Manor v Ilford
Walthamstow v Woodford Town

Thurlow Nunn Eastern Senior South
Wormley Rovers v Athletic Newham

Wednesday, October 7
Essex Senior League
Enfield v Sawbridgeworth Town

Friday, October 9
Buildbase FA Vase Second Qualifying Round
West Essex v Haverhill Rovers

Saturday, October 10
Buildbase FA Vase Second Qualifying Round
Baldock Town v Halstead Town
Hashtag United v Wormley Rovers
Hoddesdon Town v Woodford Town
Holland v Colney Heath
Ilford v Benfleet
May & Baker v Little Oakley
Newbury Forest v Burnham Ramblers
Park View v Cockfosters
Potton United v Clapton
Walthamstow v London Lions
Whitton United v White Ensign

Essex Senior League
Stansted v Saffron Walden Town

Thurlow Nunn Eastern Senior South
Athletic Newham v Harwich & Parkeston
Brimsdown v Wivenhoe Town
Frenford v Hackney Wick

Essex Olympian Football League
Premier Division
Buckhurst Hill v Catholic United
Harold Wood Athletic v Hutton
Kelvedon Hatch v Rayleigh Town
Old Southendian v Leigh Ramblers
Shenfield A.F.C. v Basildon Town
Sungate v Bishop’s Stortford Swifts

Senior League Cup Round Two
Canning Town v Ramsden Scotia
Ongar Town v Ryan

Senior One
Chingford Athletic v Old Chelmsfordians
Rayleigh Town Res v Herongate Athletic
Runwell Sports v Snaresbrook
Shoebury Town v Galleywood
Toby v Manford Way

Senior Two
Laindon Orient v Epping Town
Leigh Town v Beacon Hill Rovers
May & Baker E.C.’A’ v Corinthians
Rochford Town v Old Southendian Res
Wakering Sports v Harold Wood Athletic Res

Senior Three
Basildon Town Res v Lakeside United
Hutton Res v Corinthians Res
Manford Way Res v Collier Row
Wakebury v Leigh Town Res

Senior Four
Canning Town Res v Ongar Town Res
Old Chelmsfordians Res v Wakering Sports Res

Senior Five
Bishop’s Stortford Swifts Res v Wakering Sports ‘A’
Old Barkabbeyans v Newbury Forest Res

Essex Junior Cup
ACD United v Sungate Res
AS Rawreth Res v Hashtag United Dev
Epping Town Res v Shenfield A.F.C. Res
Galleywood Res v Old Chigwellians Res
Leigh Ramblers Res v Leigh Town A
Lymore Gardens v Collier Row Res
Roydon v Brentwood United
Sandon Royals v Buckhurst Hill Res
Springfield Res v Waltham Abbey Res
West Essex Res v Toby Res
Writtle v Chingford Athletic Res

Reserves League Cup Round Two
Herongate Athletic Res v Catholic United Res

Sunday, October 11
Buildbase FA Vase Second Qualifying Round
Coggeshall United v Sporting Bengal United

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]