Essex Senior League, Thurlow Nunn Eastern Senior South, Buildbase FA Vase and Essex Olympian League fixtures – Monday/Saturday, December 7-12

Monday, December 7
Essex Senior League
West Essex v Stansted

Thurlow Nunn Eastern Senior South
Newbury Forest v Athletic Newham

Wednesday, December 9
Thurlow Nunn Eastern Senior South
Coggeshall United v Holland
Hackney Wick v Halstead Town

Friday, December 11
Essex Senior League
Woodford Town v West Essex

Saturday, December 12
Essex Senior League
Clapton v St Margaretsbury
Cockfosters v Sporting Bengal United
Enfield v Hoddesdon Town
Hashtag United v Sawbridgeworth Town
Redbridge v Walthamstow
Saffron Walden Town v Ilford
Southend Manor v Stansted
Takeley v Hadley

Thurlow Nunn Eastern Senior South
Barkingside v Coggeshall United
Frenford v Newbury Forest
Halstead Town v Benfleet
Harwich & Parkeston v Wivenhoe Town
Holland v Burnham Ramblers
Little Oakley v Brimsdown
White Ensign v Athletic Newham
Wormley Rovers v May & Baker

ProKit UK Essex Olympian League
Premier Division
Hutton v Shenfield A.F.C.

Division Two
Ryan v May & Baker E.C.’A’

Division Three
ACD United v Leigh Town Reserves
Buckhurst Hill Reserves v Manford Way Reserves
Collier Row v Toby Reserves
Corinthians Reserves v Lakeside United
Hullbridge Sports ‘A’ v Basildon Town Reserves
Wakebury v Hutton Reserves

Division Four
Catholic United Reserves v Galleywood Reserves
Hashtag United Development v Leytonstone United
Laindon Orient Reserves v Sungate Reserves
Old Chelmsfordians Reserves v Canning Town Reserves
Shenfield A.F.C. Reserves v Ongar Town Reserves
Wakering Sports Reserves v Chingford Athletic Reserves

Division Five
Bishop’s Stortford Swifts Reserves v Epping Town Reserves
Collier Row Reserves v Wakering Sports ‘A’
Newbury Forest Reserves v Old Barkabbeyans
Roydon v Springfield Reserves
Runwell Sports Reserves v Shoebury Town Reserves

Essex Premier Cup
AS Rawreth v Little Oakley Reserves
Barkingside Reserves v Herongate Athletic
Basildon Town v Harold Wood Athletic Reserves
Beacon Hill Rovers v Saffron Walden Town Reserves
Canning Town v Springfield
Chingford Athletic v Catholic United
Epping Town v Rayleigh Town
Flitch United v Rochford Town
Galleywood v Rayleigh Town Reserves
Great Bentley v Corinthians
Kelvedon Hatch v Harold Wood Athletic
Leigh Ramblers v Runwell Sports
Leigh Town v Old Foresters
Manford Way v Holland Reserves
Old Southendian v Sungate
Ramsden Scotia v Laindon Orient
Toby v White Ensign Reserves
Wakering Sports v Buckhurst Hill
Walthamstow Reserves v Old Southendian Reserves
West Essex Development v Shoebury Town
White Notley v Ongar Town
Witham Town Reserves v Old Chelmsfordians

(Thanks to Pete Dudley for his continued help and support with Yellow Sports non-league and grassroots football coverage)

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]