Essex Senior League, Thurlow Nunn Eastern Senior South, Buildbase FA Vase and Essex Olympian League fixtures – Tuesday/Sunday, September 15/20

Tuesday, September 15

Essex Senior League

Clapton v Cockfosters

Hoddesdon Town v West Essex

Redbridge v Sporting Bengal United

Saffron Walden Town v St Margaretsbury

Sawbridgeworth Town v Woodford Town

Takeley v Hashtag United

Walthamstow v Southend Manor

Thurlow Nunn Eastern Senior South

Halstead Town v Wivenhoe Town

Little Oakley v Holland

Wednesday, September 16

Essex Senior League

Enfield v Stansted

Thurlow Nunn Eastern Senior South

Benfleet v Frenford

Coggeshall United v Harwich & Parkeston

Friday, September 18

Buildbase FA Vase First Qualifying Round

Barkingside v Coggeshall United

Saturday, September 19

Buildbase FA Vase First Qualifying Round

Athletic Newham v Wormley Rovers

Brimsdown v Clapton

Burnham Ramblers v Benfleet

Colney Heath v Wivenhoe Town

Frenford v Newbury Forest

Hadley v Hadleigh United

Harwich & Parkeston v Walthamstow

Hashtag United v Takeley

Hoddesdon Town v Langford

Ilford v Long Melford

Little Oakley v Stotfold

Redbridge v May & Baker

Saffron Walden Town v Whitton United

Southend Manor v Cockfosters

Sporting Bengal United v Sawbridgeworth Town

St Margaretsbury v London Colney

Essex Olympian Football League

Premier Division

Bishop’s Stortford Swifts v Basildon Town

Catholic United v Hutton

Harold Wood Athletic v Canning Town

Kelvedon Hatch v Shenfield A.F.C.

Leigh Ramblers v Buckhurst Hill

Old Southendian v Rayleigh Town

Sungate v Springfield

Senior One

Herongate Athletic v Old Chelmsfordians

Manford Way v Shoebury Town

Ongar Town v Chingford Athletic

Ramsden Scotia v Toby

Rayleigh Town Reserves v Runwell Sports

Snaresbrook v Galleywood

Senior Two

AS Rawreth v Wakering Sports

Beacon Hill Rovers v Rochford Town

Epping Town v Harold Wood Athletic Reserves

Laindon Orient v Old Southendian Reserves

May & Baker E.C. Reserves v Leigh Town

Ryan v Corinthians

Senior Three

Basildon Town Reserves v Manford Way Reserves

Buckhurst Hill Reserves v Leigh Town Reserves

Collier Row v Lakeside United

Corinthians Reserves v Wakebury

Hutton Reserves v ACD United

Toby Reserves v Hullbridge Sports ‘A’

Senior Four

Canning Town Reserves v Laindon Orient Reserves

Chingford Athletic Reserves v Hashtag United Development

Old Chelmsfordians Reserves v Sungate Reserves

Ongar Town Reserves v Galleywood Reserves

Shenfield A.F.C. Reserves v Leytonstone United

Wakering Sports Reserves v Catholic United Reserves

Senior Five

Collier Row Reserves v Leigh Ramblers Reserves

Newbury Forest Reserves v Herongate Athletic Reserves

Runwell Sports Reserves v Bishop’s Stortford Swifts Reserves

Shoebury Town Reserves v AS Rawreth Reserve

Springfield Reserves v Roydon

Wakering Sports ‘A’ v Epping Town Reserves

Sunday, September 20

Buildbase FA Vase First Qualifying Round

Hackney Wick v Halstead Town

Holland v Enfield

West Essex v Haverhill Borough

(Thanks to Peter Dudley for his continued support with Yellow Sports non-league football coverage)

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]