Hamro Foundation Essex Cricket League – Fixtures – Saturday, July 10

Division 01 – First XI Premier League

Belhus 1st v Brentwood 1st 

Billericay 1st v Chingford 1st 

Colchester and East Essex 1st v Chelmsford 1st 

Harold Wood 1st v Hadleigh & Thundersley 1st

Hornchurch 1st v Wanstead & Snaresbrook 1st 

Division 02 – First XI Division One

Buckhurst Hill 1st v Horndon On The Hill 1st 

Hutton 1st v Old Southendian & Southchurch 1st

Ilford 1st v Upminster 1st

Shenfield 1st v Loughton 1st 

Woodford Wells 1st v Fives and Heronians 1st 

Division 03 – First XI Division Two

Benfleet 1st v Oakfield Parkonians 1st 

Gidea Park & Romford 1st v Frenford 1st 

Harlow Town 1st v Westcliff-On-Sea 1st 

Orsett & Thurrock 1st v Leigh On Sea 1st 

Southend-on-Sea & EMT 1st v Wickford 1st 

Division 04 – First XI Division Three

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 1st v Newham 1st 

Barking 1st v Old Brentwoods 1st 

Bentley 1st v South Woodford 1st 

Epping 1st v Rainham 1st 

Goresbrook 1st v Springfield 1st 

Harlow CC- 1st v West Essex 1st 

Hornchurch Athletic 1st v Walthamstow 1st 

Woodford Green 1st v Stanford Le Hope 1st 

Division 05 – Second XI Premier Division

Brentwood 2nd v Woodford Wells 2nd

Chelmsford 2nd v Buckhurst Hill 2nd

Chingford 2nd v Shenfield 2nd 

Oakfield Parkonians 2nd v Ilford 2nd 

Wanstead & Snaresbrook 2nd v Hornchurch 2nd

Division 06 – Second XI Division One

Frenford 2nd v Colchester and East Essex 2nd

Loughton 2nd v Billericay 2nd

South Woodford 2nd v Gidea Park & Romford 2nd 

Upminster 2nd v Harold Wood 2nd 

Wickford 2nd v Hutton 2nd

Division 07 – Second XI Division Two

Hadleigh & Thundersley 2nd v Southend-on-Sea & EMT 2nd

Leigh On Sea 2nd v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 2nd

Old Brentwoods 2nd v Harlow 2nd

Old Southendian & Southchurch 2nd v Epping 2nd

Westcliff-On-Sea 2nd v Belhus 2nd

Division 08 – Second XI Division Three

Benfleet 2nd v Goresbrook 2nd

Fives and Heronians 2nd v Harlow Town 2nd

Walthamstow 2nd v Horndon On The Hill 2nd

West Essex 2nd v Orsett & Thurrock 2nd

Woodford Green 2nd v Stanford Le Hope 2nd

Division 09 – Third XI Premier Division

Brentwood 3rd v Woodford Wells 3rd

Harold Wood CC- 3rd v Orsett & Thurrock 3rd

Hutton 3rd v Hornchurch 3rd

Shenfield 3rd v Harlow 3rd

Upminster 3rd v Wanstead & Snaresbrook 3rd

Division 10 – Third XI Division One

Belhus 3rd v Frenford 3rd

Buckhurst Hill 3rd v Loughton 3rd

Chelmsford 3rd v Billericay 3rd

Oakfield Parkonians 3rd v Ilford 3rd

Wanstead & Snaresbrook 4th v Upminster 4th

Division 11 – Third XI Division Two

Fives and Heronians 3rd v Chingford 3rd 

Harlow 4th v Loughton 4th

Hornchurch 4th v Wickford 3rd 

Old Southendian & Southchurch 3rd v Brentwood 4th

South Woodford 3rd v Chelmsford 4th

Division 12 – Third XI Division Three

Frenford 4th v Southend-on-Sea & EMT 3rd 

Gidea Park & Romford 3rd v Stanford Le Hope 3rd

West Essex 3rd v Harold Wood 4th 

Westcliff-On-Sea 3rd v Wanstead & Snaresbrook 5th 

Woodford Green 3rd v Walthamstow 3rd

Division 13 – Fourth XI Premier Division East

Billericay 4th v Chelmsford 5th

Hadleigh & Thundersley 3rd v Hutton 4th

Horndon On The Hill 3rd v Benfleet 3rd

Orsett & Thurrock 4th v Leigh On Sea 3rd

Wickford 4th v Belhus 4th

Division 14 – Fourth XI Premier Division West

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 3rd v Brentwood 5th

Epping 3rd v Shenfield 4th

Upminster 5th v Oakfield Parkonians 4th

Walthamstow 4th v Gidea Park & Romford 4th

Division 15 – Fourth XI Division One Central

Benfleet 5th v Shenfield 5th

Brentwood 6th v Upminster 6th

Harold Wood 5th v Orsett & Thurrock 5th

Hornchurch 5th v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 4th

Old Brentwoods 3rd v Hutton 5th

Division 16 – Fourth XI Division One East

Benfleet 4th v Westcliff-On-Sea 4th

Leigh On Sea 4th v Horndon On The Hill 4th 

Old Southendian & Southchurch 4th v Old Southendian & Southchurch 5th 

Southend-on-Sea & EMT 4th v Wickford 5th

Stanford Le Hope 4th v Hadleigh & Thundersley 4th

Division 17 – Fourth XI Division One West

Chingford 4th v West Essex 4th

Goresbrook 3rd v Fives and Heronians 4th

Ilford 4th v Harold Wood 6th

Oakfield Parkonians 5th v Ilford 5th

Wanstead & Snaresbrook 6th v South Woodford 4th

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]