Hamro Foundation Essex Cricket League – Fixtures – Saturday, July 17

Division 01 – First XI Premier League

Brentwood 1st v Colchester and East Essex 1st

Chelmsford 1st v Hornchurch 1st 

Chingford 1st v Belhus – Saturday 1st 

Hadleigh & Thundersley 1st v Billericay 1st 

Wanstead & Snaresbrook 1st v Harold Wood 1st 

Division 02 – First XI Division One

Fives and Heronians 1st v Buckhurst Hill 1st 

Horndon On The Hill 1st v Hutton 1st 

Loughton 1st v Woodford Wells 1st 

Old Southendian & Southchurch 1st v Ilford 1st 

Upminster 1st v Shenfield 1st 

Division 03 – First XI Division Two

Frenford 1st v Benfleet 1st 

Harlow Town 1st v Orsett & Thurrock 1st 

Leigh On Sea 1st v Southend-on-Sea & EMT 1st 

Oakfield Parkonians 1st v Gidea Park & Romford 1st 

Wickford 1st v Westcliff-On-Sea 1st 

Division 04 – First XI Division Three

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 1st v Goresbrook 1st

Epping 1st v Harlow 1st 

Newham 1st v Hornchurch Athletic 1st

Rainham 1st v Old Brentwoods 1st

South Woodford 1st v Stanford Le Hope 1st 

Springfield 1st v West Essex 1st 

Walthamstow 1st v Bentley st

Woodford Green 1st v Barking 1st 

Division 05 – Second XI Premier Division

Buckhurst Hill 2nd v Brentwood 2nd

Hornchurch 2nd v Chelmsford 2nd

Ilford 2nd v Wanstead & Snaresbrook 2nd

Shenfield 2nd v Oakfield Parkonians 2nd

Woodford Wells 2nd v Chingford 2nd

Division 06 – Second XI Division One

Billericay 2nd v Upminster 2nd

Colchester and East Essex 2nd v South Woodford 2nd

Gidea Park & Romford 2nd v Loughton 2nd

Harold Wood 2nd v Wickford 2nd

Hutton 2nd X v Frenford 2nd

Division 07 – Second XI Division Two

Belhus 2nd v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 2nd

Harlow 2nd v Epping 2nd

Old Brentwoods 2nd v Hadleigh & Thundersley 2nd

Southend-on-Sea & EMT 2nd v Leigh On Sea 2nd

Westcliff-On-Sea 2nd v Old Southendian & Southchurch 2nd

Division 08 – Second XI Division Three

Benfleet 2nd v Harlow Town 2nd

Goresbrook 2nd v Walthamstow 2nd

Orsett & Thurrock 2nd v Fives and Heronians 2nd

Stanford Le Hope 2nd v Horndon On The Hill 2nd

West Essex 2ndv Woodford Green 2nd

Division 09 – Third XI Premier Division

Harlow 3rd v Harold Wood 3rd 

Hornchurch 3rd XI v Upminster 3rd

Orsett & Thurrock 3rd XI v Brentwood 3rd 

Wanstead & Snaresbrook 3rd v Shenfield 3rd 

Woodford Wells 3rd v Hutton 3rd

Division 10 – Third XI Division One

Billericay 3rd v Wanstead & Snaresbrook 4th

Frenford 3rd v Buckhurst Hill 3rd

Ilford 3rd v Belhus 3rd

Loughton 3rd v Chelmsford 3rd

Upminster 4th v Oakfield Parkonians 3rd

Division 11 – Third XI Division Two

Brentwood 4th v Fives and Heronians 3rd

Chelmsford 4th v Chingford 3rd 

Loughton 4th v South Woodford 3rd

Old Southendian & Southchurch 3rd v Hornchurch 4th

Wickford 3rd v Harlow 4th

Division 12 – Third XI Division Three

Harold Wood 4th v Gidea Park & Romford 3rd 

Southend-on-Sea & EMT 3rd v Woodford Green 3rd

Walthamstow 3rd v Stanford Le Hope 3rd 

Wanstead & Snaresbrook 5th v West Essex 3rd

Westcliff-On-Sea 3rd v Frenford 4th

Division 13 – Fourth XI Premier Division East

Belhus 4th v Leigh On Sea 3rd

Benfleet 3rd v Billericay 4th 

Chelmsford 5th v Horndon On The Hill 3rd

Hadleigh & Thundersley 3rd v Orsett & Thurrock 4th

Hutton 4th v Wickford 4th

Division 14 – Fourth XI Premier Division West

Brentwood 5th v Epping 3rd

Buckhurst Hill 4th v Walthamstow 4th

Oakfield Parkonians 4th v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 3rd 

Shenfield 4th v Upminster 5th

Division 15 – Fourth XI Division One Central

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 4th v Orsett & Thurrock 5th 

Hutton 5th v Harold Wood 5th

Old Brentwoods 3rd v Hornchurch 5th

Shenfield 5th v Brentwood 6th

Upminster 6th v Benfleet 5th

Division 16 – Fourth XI Division One East

Horndon On The Hill 4th v Westcliff-On-Sea 4th

Leigh On Sea 4th v Benfleet 4th

Old Southendian & Southchurch 5th v Southend-on-Sea & EMT 4th 

Stanford Le Hope 4th v Old Southendian & Southchurch 4th

Wickford 5th v Hadleigh & Thundersley 4th

Division 17 – Fourth XI Division One West

Chingford 4th v Ilford 4th

Fives and Heronians 4th v Wanstead & Snaresbrook 6th

Harold Wood 6th v Ilford 5th

South Woodford 4th v Goresbrook 3rd

West Essex 4th v Oakfield Parkonians 5th

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]