Hamro Foundation Essex Cricket League – Fixtures – Saturday, July 3

Division 01 – First XI Premier League

Billericay 1st v Belhus 1st

Chelmsford 1st v Brentwood 1st

Colchester and East Essex 1st v Wanstead & Snaresbrook 1st 

Harold Wood 1st v Chingford 1st

Hornchurch 1st v Hadleigh & Thundersley 1st 

Division 02 – First XI Division One

Buckhurst Hill CC- Saturday 1st v Old Southendian & Southchurch 1st 

Horndon On The Hill 1st v Fives and Heronians 1st 

Hutton 1st v Upminster 1st 

Ilford 1st v Loughton 1st

Shenfield 1st v Woodford Wells 1st 

Division 03 – First XI Division Two

Frenford 1st v Westcliff-On-Sea 1st 

Harlow Town 1st v Wickford 1st 

Leigh On Sea 1st v Benfleet 1st 

Orsett & Thurrock 1st v Oakfield Parkonians 1st 

Southend-on-Sea & EMT 1st v Gidea Park & Romford 1st

Division 04 – First XI Division Three

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 1st v South Woodford 1st 

Epping 1st v Walthamstow 1st 

Goresbrook 1st v Bentley 1st 

Newham 1st v Barking 1st 

Old Brentwoods 1st v West Essex 1st

Rainham 1st v Woodford Green 1st 

Springfield 1st v Harlow 1st 

Stanford Le Hope 1st v Hornchurch Athletic 1st 

Division 05 – Second XI Premier Division

Brentwood 2nd v Shenfield 2nd

Chingford 2nd v Ilford 2nd 

Oakfield Parkonians 2nd v Hornchurch 2nd

Wanstead & Snaresbrook 2nd v Chelmsford 2nd

Woodford Wells 2nd v Buckhurst Hill 2nd

Division 06 – Second XI Division One

Gidea Park & Romford 2nd v Hutton 2nd

Loughton 2nd v Harold Wood 2nd

South Woodford 2nd v Billericay 2nd

Upminster 2nd v Colchester and East Essex 2nd

Wickford 2nd v Frenford 2nd

Division 07 – Second XI Division Two

Belhus 2nd v Leigh On Sea 2nd

Hadleigh & Thundersley 2nd v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 2nd

Harlow 2nd v Southend-on-Sea & EMT 2nd

Old Southendian & Southchurch 2nd v Old Brentwoods 2nd

Westcliff-On-Sea 2nd v Epping 2nd

Division 08 – Second XI Division Three

Benfleet 2nd v Goresbrook 2nd

Fives and Heronians 2nd v Harlow Town 2nd

Walthamstow 2nd v Horndon On The Hill 2nd

West Essex 2nd v Orsett & Thurrock 2nd

Woodford Green 2nd v Stanford Le Hope 2nd

Division 09 – Third XI Premier Division

Harold Wood 3rd v Shenfield 3rd

Hornchurch 3rd v Brentwood 3rd

Hutton 3rd v Wanstead & Snaresbrook 3rd

Upminster 3rd v Harlow 3rd

Woodford Wells 3rd v Orsett & Thurrock 3rd

Division 10 – Third XI Division One

Buckhurst Hill 3rd v Billericay 3rd

Chelmsford 3rd v Upminster 4th

Frenford 3rd v Loughton 3rd

Oakfield Parkonians 3rd XI v Belhus 3rd

Wanstead & Snaresbrook 4th v Ilford 3rd

Division 11 – Third XI Division Two

Brentwood 4th v South Woodford 3rd

Fives and Heronians 3rd v Hornchurch 4th

Harlow 4th v Chingford 3rd 

Loughton 4th v Old Southendian & Southchurch 3rd 

Wickford 3rd v Chelmsford 4th

Division 12 – Third XI Division Three

Gidea Park & Romford 3rd v Woodford Green 3rd 

Stanford Le Hope 3rd v Southend-on-Sea & EMT 3rd 

Walthamstow 3rd v West Essex 3rd 

Wanstead & Snaresbrook 5th v Frenford 4th

Westcliff-On-Sea 3rd v Harold Wood 4th

Division 13 – Fourth XI Premier Division East

Belhus 4th v Chelmsford 5th 

Benfleet 3rd v Hutton 4th 

Billericay 4th v Wickford 4th

Leigh On Sea 3rd v Hadleigh & Thundersley 3rd

Orsett & Thurrock 4th v Horndon On The Hill 3rd

Division 14 – Fourth XI Premier Division West

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 3rd v Buckhurst Hill 4th 

Brentwood 5th v Gidea Park & Romford 4th

Shenfield 4th v Oakfield Parkonians 4th

Upminster 5th v Walthamstow 4th

Division 15 – Fourth XI Division One Central

Harold Wood 5th v Benfleet 5th

Hornchurch 5th v Shenfield 5th

Hutton 5th v Upminster 6th

Old Brentwoods 3rd v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 4th 

Orsett & Thurrock 5th v Brentwood 6th

Division 16 – Fourth XI Division One East

Hadleigh & Thundersley 4th v Leigh On Sea 4th 

Horndon On The Hill 4th v Old Southendian & Southchurch 4th Old Southendian & Southchurch 5th v Stanford Le Hope 4th 

Southend-on-Sea & EMT 4th v Westcliff-On-Sea 4th

Wickford 5th v Benfleet 4th 

Division 17 – Fourth XI Division One West

Chingford 4th v Goresbrook 3rd 

Ilford 4th v Fives and Heronians 4th

Oakfield Parkonians 5th v Harold Wood 6th

South Woodford 4th v Ilford 5th

West Essex 4th v Wanstead & Snaresbrook 6th

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]