Hamro Foundation Essex Cricket League – Fixtures – Saturday, June 26

Division 01 – First XI Premier League

Belhus 1st v Harold Wood 1st 

Brentwood 1st v Billericay 1st 

Chingford 1st v Hornchurch 1st

Hadleigh & Thundersley 1st v Colchester and East Essex 1st 

Wanstead & Snaresbrook 1st v Chelmsford 1st 

Division 02 – First XI Division One

Fives and Heronians 1st v Shenfield 1st 

Loughton 1st v Hutton 1st 

Old Southendian & Southchurch 1st v Horndon On The Hill 1st 

Upminster 1st v Buckhurst Hill 1st 

Woodford Wells 1st v Ilford 1st 

Division 03 – First XI Division Two

Benfleet 1st v Harlow Town 1st 

Gidea Park & Romford 1st v Westcliff-On-Sea 1st

Oakfield Parkonians 1st v Leigh On Sea 1st

Southend-on-Sea & EMT 1st v Orsett & Thurrock 1st 

Wickford 1st v Frenford 1st 

Division 04 – First XI Division Three

Barking 1st v Harlow 1st

Bentley 1st v Woodford Green 1st 

Goresbrook 1st v Newham 1st 

Hornchurch Athletic 1st v Epping 1st 

Old Brentwoods 1st v Springfield 1st 

South Woodford 1st v Rainham 1st

Stanford Le Hope 1st v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 1st 

West Essex 1st v Walthamstow 1st 

Division 05 – Second XI Premier Division

Buckhurst Hill 2nd v Wanstead & Snaresbrook 2nd 

Chelmsford 2nd v Oakfield Parkonians 2nd 

Hornchurch 2nd v Chingford 2nd

Ilford 2nd v Brentwood 2nd

Shenfield 2nd v Woodford Wells 2nd

Division 06 – Second XI Division One

Billericay 2nd v Gidea Park & Romford 2nd 

Colchester and East Essex 2nd v Wickford 2nd 

Frenford 2nd v Upminster 2nd

Harold Wood 2nd v South Woodford 2nd

Hutton 2nd v Loughton 2nd 

Division 07 – Second XI Division Two

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 2nd v Southend-on-Sea & EMT 2nd 

Epping 2nd v Belhus 2nd

Harlow 2nd v Old Southendian & Southchurch 2nd

Leigh On Sea 2nd v Hadleigh & Thundersley 2nd 

Westcliff-On-Sea 2nd v Old Brentwoods 2nd

Division 08 – Second XI Division Three

Harlow Town 2nd v Stanford Le Hope 2nd

Horndon On The Hill 2nd v Goresbrook 2nd

Orsett & Thurrock 2nd v Benfleet 2nd

Walthamstow 2nd v West Essex 2nd 

Woodford Green 2nd v Fives and Heronians 2nd

Division 09 – Third XI Premier Division

Harlow 3rd v Hutton 3rd

Harold Wood 3rd v Upminster 3rd

Hornchurch 3rd v Woodford Wells 3rd

Shenfield 3rd v Orsett & Thurrock 3rd

Wanstead & Snaresbrook 3rd v Brentwood 3rd

Division 10 – Third XI Division One

Belhus 3rd v Wanstead & Snaresbrook 4th

Billericay 3rd v Loughton 3rd 

Frenford 3rd v Oakfield Parkonians 3rd

Ilford 3rd v Chelmsford 3rd

Upminster 4th v Buckhurst Hill 3rd

Division 11 – Third XI Division Two

Brentwood 4th v Hornchurch 4th

Chelmsford 4th v Loughton 4th

Chingford 3rd v South Woodford 3rd

Fives and Heronians 3rd v Wickford 3rd

Old Southendian & Southchurch 3rd v Harlow 4th

Division 12 – Third XI Division Three

Gidea Park & Romford 3rd v Frenford 4th

Stanford Le Hope 3rd v Harold Wood 4th

Walthamstow 3rd v Southend-on-Sea & EMT 3rd 

Westcliff-On-Sea 3rd v West Essex 3rd 

Woodford Green 3rd v Wanstead & Snaresbrook 5th

Division 13 – Fourth XI Premier Division East

Chelmsford 5th v Leigh On Sea 3rd

Hadleigh & Thundersley 3rd v Benfleet 3rd

Hutton 4th v Billericay 4th

Orsett & Thurrock 4th v Belhus 4th

Wickford 4th v Horndon On The Hill 3rd

Division 14 – Fourth XI Premier Division West

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 3rd v Shenfield 4th

Buckhurst Hill 4th v Brentwood 5th

Epping 3rd v Gidea Park & Romford 4th

Oakfield Parkonians 4th v Walthamstow 4th

Division 15 – Fourth XI Division One Central

Benfleet 5th v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 4th

Brentwood 6th v Hutton 5th 

Harold Wood 5th v Old Brentwoods 3rd 

Shenfield 5th v Orsett & Thurrock 5th 

Upminster Men’s 6th v Hornchurch 5th  

Division 16 – Fourth XI Division One East

Benfleet 4th v Old Southendian & Southchurch 5th 

Horndon On The Hill 4th v Stanford Le Hope 4th

Leigh On Sea 4th v Westcliff-On-Sea 4th 

Old Southendian & Southchurch 4th v Wickford 5th 

Southend-on-Sea & EMT 4th v Hadleigh & Thundersley 4th

Division 17 – Fourth XI Division One West

Ilford 5th v Goresbrook 3rd

Oakfield Parkonians 5th v Fives and Heronians 4th

South Woodford 4th v Chingford 4th

Wanstead & Snaresbrook 6th v Ilford 4th

West Essex 4th v Harold Wood 6th

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]