Hamro Foundation Essex Cricket League – Fixtures – Saturday, June 5

Division 01 – First XI Premier League

Chelmsford 1st v Belhus 1st XI

Colchester and East Essex 1st v Billericay 1st 

Hadleigh & Thundersley 1st v Brentwood 1st 

Hornchurch 1st v Harold Wood 1st 

Wanstead & Snaresbrook 1st v Chingford 1st 

Division 02 – First XI Division One

Buckhurst Hill  1st v Shenfield 1st 

Horndon On The Hill 1st v Woodford Wells 1st 

Hutton 1st v Ilford 1st 

Old Southendian & Southchurch 1st v Loughton 1st 

Upminster 1st v Fives and Heronians 1st 

Division 03 – First XI Division Two

Frenford 1st v Orsett & Thurrock 1st 

Harlow Town 1st  v Gidea Park & Romford 1st 

Oakfield Parkonians 1st v Westcliff-On-Sea 1st

Southend-on-Sea & EMT 1st  v Benfleet 1st 

Wickford 1st v Leigh On Sea 1st 

Division 04 – First XI Division Three

Epping 1st v Woodford Green 1st 

Goresbrook 1st v Hornchurch Athletic 1st 

Harlow 1st v South Woodford 1st 

Newham 1st v Bentley 1st 

Rainham 1st v Barking 1st

Springfield 1st v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 1st 

Walthamstow 1st v Old Brentwoods 1st 

West Essex 1st v Stanford Le Hope 1st 

Division 05 – Second XI Premier Division

Brentwood 2nd v Wanstead & Snaresbrook 2nd 

Chingford 2nd v Oakfield Parkonians 2nd 

Ilford 2nd v Buckhurst Hill 2nd 

Shenfield 2nd v Hornchurch 2nd 

Woodford Wells 2nd v Chelmsford 2nd 

Division 06 – Second XI Division One

Billericay 2nd v Hutton 2nd 

Gidea Park & Romford 2nd v Frenford 2nd

Harold Wood 2nd v Colchester and East Essex 2nd 

Loughton 2nd v Upminster 2nd 

South Woodford 2nd v Wickford 2nd 

Division 07 – Second XI Division Two

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 2nd v Old Southendian & Southchurch 2nd 

Belhus 2nd v Southend-on-Sea & EMT 2nd 

Leigh On Sea 2nd v Harlow 2nd 

Old Brentwoods 2nd v Epping 2nd 

Westcliff-On-Sea 2nd v Hadleigh & Thundersley 2nd 

Division 08 – Second XI Division Three

Benfleet 2nd v West Essex 2nd 

Fives and Heronians 2nd v Walthamstow 2nd 

Orsett & Thurrock 2nd v Harlow Town 2nd 

Stanford Le Hope 2nd v Goresbrook 2nd 

Woodford Green 2nd v Horndon On The Hill 2nd 

Division 09 – Third XI Premier Division

Brentwood 3rd v Shenfield 3rd 

Harlow 3rd v Hornchurch 3rd 

Hutton 3rd v Upminster 3rd

Wanstead & Snaresbrook 3rd v Orsett & Thurrock 3rd 

Woodford Wells 3rd v Harold Wood 3rd 

Division 10 – Third XI Division One

Billericay 3rd v Ilford 3rd 

Buckhurst Hill 3rd v Oakfield Parkonians 3rd 

Chelmsford 3rd v Wanstead & Snaresbrook CC- 4th XI

Loughton 3rd v Belhus 3rd 

Upminster 4th v Frenford 3rd 

Division 11 – Third XI Division Two

Fives and Heronians 3rd v Chelmsford 4th 

Hornchurch 4th v Harlow 4th 

Loughton 4th v Brentwood CC- 4th

Old Southendian & Southchurch 3rd v Chingford 3rd 

South Woodford 3rd  v Wickford 3rd 

Division 12 – Third XI Division Three

Frenford 4th v Stanford Le Hope 3rd 

Harold Wood 4th v Woodford Green 3rd

Southend-on-Sea & EMT 3rd v West Essex 3rd 

Wanstead & Snaresbrook 5th v Walthamstow 3rd

Westcliff-On-Sea 3rd v Gidea Park & Romford 3rd 

Division 13 – Fourth XI Premier Division East

Belhus 4th v Horndon On The Hill 3rd

Hadleigh & Thundersley 4th v Billericay 4th 

Leigh On Sea 3rd  v Hutton 4th

Orsett & Thurrock 4th v Benfleet 3rd 

Wickford 4th v Chelmsford 5th

Division 14 – Fourth XI Premier Division West

Gidea Park & Romford 4th v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 3rd 

Oakfield Parkonians 4th v Brentwood 5th 

Shenfield 4th v Buckhurst Hill 4th 

Upminster Men’s 5th v Epping 3rd

Walthamstow 4th v Loughton 5th

Division 15 – Fourth XI Division One Central

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 4th v Hutton 5th

Brentwood 6th v Old Brentwoods 3rd 

Hornchurch 5th v Harold Wood 5th

Orsett & Thurrock 5th v Benfleet 5th 

Shenfield 5th v Upminster 6th

Division 16 – Fourth XI Division One East

Benfleet 4th v Southend-on-Sea & EMT 4th

Horndon On The Hill 4th v Hadleigh & Thundersley 4th

Old Southendian & Southchurch 4th v Leigh On Sea 4th 

Stanford Le Hope 4th v Westcliff-On-Sea 4th

Wickford 5th v Old Southendian & Southchurch 5th

Division 17 – Fourth XI Division One West

Chingford 4th v Fives and Heronians 4th

Goresbrook 3rd v Oakfield Parkonians 5th

Harold Wood 6th v Wanstead & Snaresbrook 6th

Ilford 4th v South Woodford 4th

West Essex 4th v Ilford 5th 

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]