ProKit UK Essex Olympian League – Fixtures – Saturday, January 11

Essex Olympian League (2pm unless stated)

Premier Division 

Bishop’s Stortford Swifts v Buckhurst Hill  | Silver Leys

Canning Town v Catholic Utd   | West Ham Community Ground [3G], Beckton

Kelvedon Hatch  v Sungate | New Hall

Old Southendian v Hutton   | Garon Park [3G]

Springfield v Basildon Town    | Springfield Hall Park

Division One

Galleywood v Manford Way   | Clarkes Field

Herongate Athletic v Ramsden Scotia   | Billericay Road

Runwell Sports v Rayleigh Town Res   | St Luke’s Park, Runwell

Toby v Shoebury Town  | Ford’s Sports Club (Newbury Park)

Division Two

AS Rawreth v Old Southendian Res  | The Warren

Beacon Hill Rovers v Rochford Town  | Wickham Bishops Sports Ground

Harold Wood Athletic Res v Epping Town | Harold Wood Park [Pitch 1]

May & Baker Res v Ryan  | May & Baker FC

Wakering Sports v Laindon Orient  | Cupid’s CC [Pitch 1]

Division Three

ACD Utd v Lakeside Res  | Westlands Playing Fields

Basildon Town Res v White Ensign Res  | Basildon Sports Club

Collier Row  v Toby Res | Forest Row Centre

Hutton Res v Buckhurst Hill Res | Polo Fields

Wakebury v Corinthians Res  | Shoebury Park

Division Four

Canning Town Res v Forest Glade  

Chingford Athletic Development v Galleywood Res 

Old Chelmsfordians Res v Wakering Sports Res

Ongar Town Res v Catholic Utd Res

Roydon v Leytonstone Utd

Shenfield AFC Res v Laindon Orient Res

Division Five

Leigh Ramblers Res v Collier Row Res

Old Barkabbeyans v Roydon Res

Shoebury Town Res v Springfield Res

Wakering Sports Development v Runwell Sports Res

Senior League Cup (1.30pm)

Hullbridge Sports ‘A’ v Old Chelmsfordians | Lower Road

Essex Premier Cup (1.30pm)

Corinthians v Leigh Ramblers   | Stambridge Memorial Ground

Grays Athletic Res v Shenfield AFC

(Thanks to Scott W (Twitter: @ScottMHC14) for his continued help and support with Yellow Sports EOFL coverage) 

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]