ProKit UK Essex Olympian League fixtures – Saturday, October 12

Subscribe to get your latest local news articles by email each day...

Or click here to subscribe to our weekly digital edition. Your details will be stored to support your experience in line with our privacy policy.

EOFL Premier Division

Bishop’s Stortford Swifts v Canning Town   | Silver Leys

Leigh Ramblers v Basildon Town   | Belfairs Park

Sungate v Harold Wood Athletic   | Ilford Wanderers RFC

EOFL Senior Division One

FC Hamlets v Runwell Sports   | Hackney Marshes

Galleywood v Rayleigh Town Res   | Clarkes Field

Herongate Athletic v Snaresbrook   | Billericay Road

Manford Way v Ongar Town   | London Marathon Sports Ground

Old Chelmsfordians v Chingford Athletic   | Lawford Lane

Ramsden Scotia v Toby   | Nursery Sports Ground

EOFL Senior Division Two

Harold Wood Athletic Res v May & Baker Res   | Harold Wood Park

Laindon Orient v AS Rawreth   | Ford’s Sports Club (Basildon)

Leigh Town v Rochford Town   | John Burrows Recreation Ground

Old Southendian Res v Corinthians    | Garon Park

Ryan v Beacon Hill Rovers   | Wadham Lodge (Intermediate Grass Pitch)

EOFL Senior Division Four

Canning Town Res v Laindon Orient Res

Chingford Athletic Development v Old Chelmsfordians Res

EOFLSenior Division Five

Old Barkabbeyans v Bishop’s Stortford Swifts Res

Shoebury Town Res v Herongate Athletic Res

Wakering Sports ‘A’ v Collier Row Res

Anagram Records Trophy (2.15pm unless stated)

Epping Town v Hampton Town  | Stonards Hill Recreation Ground

Shenfield AFC v The 61FC (Luton)   | St Martin’s Sch [3G]

Cuffley v Buckhurst Hill  (3pm)

Senior League Cup (2.15pm)

Catholic Utd v Kelvedon Hatch  | Len Salmon Stadium [3G]

Rayleigh Town v Lakeside   | London Road

Essex Premier Cup (2pm)

Heybridge Swifts U23 v Springfield

Saffron Walden Town Res v Hutton

Westhamians v Waltham Abbey Res 

Essex Junior Cup (2pm unless stated)

Aveley U23 v Leytonstone Utd   (1pm)

ACD Utd v Newbury Forest Res

Ashingdon v Hullbridge Sports ‘A’

Bocas Jonabonito v Hutton Res

Buckhurst Hill Res v Roydon Res

Chingford Athletic Res v Writtle

 Collier Row v Harold Wood Athletic Development

Dagenham Utd v Lakeside Res

Haver Town v Runwell Sports Res

Leigh Town ‘A’ v Corinthians Res

Old Southendian ‘A’ v Leigh Town Res

Rochford Town ‘A’ v Basildon Town Res

 Rochford Town Res v Bowers & Pitsea U23

Roydon v Shenfield AFC Res

Shoebury Town ‘A’ v White Ensign Res

Springfield Res v Ongar Town Res

Toby Res v Rapid Chingford

Wakebury v Forest Glade

Wakering Sports Res v Leigh Ramblers Res

Waltham Abbey ‘A’ v Galleywood Res

(Thanks to Scott W (Twitter: @ScottMHC14) for his continued help and support with Yellow Sports EOFL coverage) 

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]