Regional Cricket Fixtures – Saturday, August 24 – Shepherd Neame Essex League

First XI Premier Division 

Billericay v Brentwood 

Buckhurst Hill v Hadleigh & Thundersley 

Chelmsford v Wanstead & Snaresbrook 

Hornchurch v Belhus 

Ilford v Chingford 

First XI Division One

Fives and Heronians v Woodford Wells 

Gidea Park & Romford v Southend-on-Sea & EMT CC – 1st XI

Harold Wood v Loughton

Hutton v Upminster 

Shenfield v Colchester and East Essex 

First XI Division Two 

Frenford v Old Brentwoods 

Horndon On The Hill v Harlow Town 

Oakfield Parkonians v Wickford 

Old Southendian & Southchurch v Benfleet 

Orsett & Thurrock v South Woodford 

First XI Division Three 

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower v Westcliff-On-Sea 

Epping v Goresbrook 

Leigh On Sea v Harlow 

Walthamstow v Woodford Green

West Essex v Stanford Le Hope 

Second XI Premier Division 

Brentwood 2nd v Hornchurch 2nd

Upminster 2nd v Oakfield Parkonians 2nd 

Wanstead & Snaresbrook 2nd v Shenfield 2nd 

Wickford 2nd v Chelmsford 2nd 

Woodford Wells 2nd v Ilford 2nd

Second XI Division One 

Belhus 2nd v Hutton 2nd

Chingford 2nd v Buckhurst Hill 2nd

Colchester and East Essex 2nd v Frenford 2nd

Loughton 2nd v Billericay 2nd

Southend-on-Sea & EMT 2nd v Harold Wood 2nd

Second XI Division Two 

Hadleigh & Thundersley 2nd v Orsett & Thurrock 2nd

Harlow 2nd v Gidea Park & Romford 2nd

Old Brentwoods 2nd v Old Southendian & Southchurch 2nd

South Woodford 2nd v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 2nd

Westcliff-On-Sea 2nd v West Essex 2nd

Second XI Division Three 

Benfleet 2nd v Epping 2nd

Goresbrook 2nd v Walthamstow 2nd 

Harlow Town 2nd v Fives and Heronians 2nd

Stanford Le Hope 2nd v Leigh On Sea 2nd

Woodford Green 2nd v Horndon On The Hill 2nd

Third XI Premier Division 

Brentwood 3rd v Wanstead & Snaresbrook 3rd

Harlow 3rd v Shenfield 3rd

Harold Wood 3rd v Hornchurch 3rd

Upminster 3rd v Loughton 3rd

Woodford Wells 3rd v Chelmsford 3rd

Third XI Division One 

Billericay 3rd v Hutton 3rd

Buckhurst Hill 3rd v Upminster 4th

Chelmsford 4th v Belhus 3rd

Orsett & Thurrock 3rd v Frenford 3rd

Wanstead & Snaresbrook 4th v Old Southendian & Southchurch 3rd

Third XI Division Two 

Fives and Heronians 3rd v Wickford 3rd

Hornchurch 4th v Wanstead & Snaresbrook 5th 

Ilford 3rd v Oakfield Parkonians 3rd

South Woodford 3rd v Loughton 4th

Southend-on-Sea & EMT 3rd v Chingford 3rd

Third XI Division Three 

Frenford 4th v Harlow 4th

Horndon On The Hill 3rd v Harold Wood 4th

Stanford Le Hope 3rd v Gidea Park & Romford 3rd

Walthamstow 3rd v Hadleigh & Thundersley 3rd

Woodford Green 3rd v Brentwood 4th

Fourth XI Premier East 

Belhus 4th v Southend-on-Sea & EMT 4th

Benfleet 3rd v Orsett & Thurrock 4th

Hutton 4th v Orsett & Thurrock CC – 5th XI

Westcliff-On-Sea 3rd v Billericay 4th

Wickford 4th v Leigh On Sea 3rd

Fourth XI Premier West 

Gidea Park & Romford 4th v West Essex 3rd

Loughton 5th v South Woodford 4th

Shenfield 4th v Brentwood 5th

Upminster 5th v Buckhurst Hill 4th

Fourth XI Division One East 

Belhus 5th v Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 3rd

Brentwood 6th v Benfleet 4th

Hadleigh & Thundersley 4th v Stanford Le Hope 4th

Leigh On Sea 4th v Chelmsford 5th

Old Southendian & Southchurch 4th v Wickford 5th

Old Southendian & Southchurch 5th v Horndon On The Hill 4th

Fourth XI Division One West 

Ardleigh Green & Havering-Atte-Bower 4th v Ilford 4th

Chingford 4th v Fives and Heronians 4th

Epping 3rd v Oakfield Parkonians 5th

Harold Wood 5thv Goresbrook 3rd

Hornchurch 5th v Hutton 5th 

Wanstead & Snaresbrook 6th v Walthamstow 4th

Brian Jeeves

Email: [email protected]