Shepherd Neame Essex Cricket League fixtures – Saturday, August 15

12:30pm start – 40-overs-per-side

Gooch Division

Buckhurst Hill 1st v Colchester and East Essex 1st

Hutton 1st v Shenfield 1st

Chelmsford 1st v Harold Wood 1st

Hornchurch 1st v Wanstead & Snaresbrook 1st

Brentwood 1st v Billericay 1st

Hussain Division

Loughton 1st v Frenford 1st

West Essex 1st v Woodford Green 1st

Ilford 1st v Oakfield 1st

Chingford 1st v Woodford Wells 1st

Fives and Heronians 1st v South Woodford 1st

Ten Doeschate Division

Gidea Park & Romford 1st v Goresbrook 1st

Upminster 1st v Brentwood 2nd

Springfield 1st v Hornchurch 2nd

Shenfield 2nd v Chelmsford 2nd

Ardleigh 1 v Old Brentwoods 1st

Cook Division

Hadleigh & Thundersley 1st v Leigh On Sea 1st

Westcliff On Sea 1st v Stanford Le Hope 1st

Horndon on the Hill 1st v Old Southendian & Southchurch 1st

Belhus 1st v Wickford 1st

Benfleet 1st v Orsett & Thurrock 1st

Westley Division

Walthamstow 1st v Harlow Town 1st

Rainham 1st v Harlow 1st

Wanstead & Snaresbrook 2nd v Chingford 2nd

Barking 1st v Ilford 2nd

Epping 1st v Newham 1st

Irani Division

Harlow 2nd v West Essex 2nd

Frenford 2nd v Epping 2nd

Woodford Wells 2nd v Loughton 2nd

South Woodford 2nd v Fives and Heronians 2nd

Oakfield 2nd v Buckhurst Hill 2nd

Foster Division

Southend On Sea & EMT 2nd v Benfleet 2nd

Billericay 2nd v Hadleigh & Thundersley 2nd

Old Southendian & Southchurch 2nd v Horndon on the Hilla 2nd

Wickford 2nd v Belhus 2nd

Leigh On Sea 2nd v Westcliff On Sea 2nd

Prichard Division

Colchester and East Essex 2nd v Gidea Park & Romford 2nd

Old Brentwoods 2nd v Orsett & Thurrock 2nd

Goresbrook 2nd v Brentwood 3rd

Hutton 2nd v Upminster 2nd

Harold Wood 2nd v Ardleigh 2nd

Fletcher Division

Harlow 3rd v Loughton 3rd

Frenford 3rd v Walthamstow 2nd

Harlow Town 2nd v Oakfield 3rd

Buckhurst Hill 3rd v Woodford Wells 3rd

Woodford Green 2nd v Wanstead & Snaresbrook 3rd

Bopara Division

Billericay 3rd v Horndon on the Hill 3rd

Stanford Le Hope 3rd v Wickford 3rd

Hadleigh & Thundersley 3rd v Leigh On Sea 3rd

Belhus 3rd v Westcliff On Sea 3rd

Benfleet 3rd v Old Southendian & Southchurch 3rd

Harmer Division

Brentwood 4th v Harold Wood 3rd

Shenfield 3rd v Orsett & Thurrock 3rd

Gidea Park & Romford 3rd v Hornchurch 3rd

Upminster 3rd v Ardleigh 3rd

Chelmsford 3rd v Hutton 3rd

Pettini Division

Fives and Heronians 3rd

Ilford 3rd v Walthamstow 3rd

Wanstead & Snaresbrook 4th v Chingford 3rd

Oakfield 4th v West Essex 3rd

South Woodford 3rd v Loughton 4th

Stephenson Division

Horndon on the Hill 4th v Billericay 4th

Orsett & Thurrock 4th v Southend On Sea & EMT 4th

Leigh On Sea 4th v Hadleigh & Thundersley 4th

Westcliff On Sea 4th v Belhus 4th

Old Southendian & Southchurch 4th v Benfleet 4th

Pearce Division

Hutton 5th v Old Brentwoods 3rd

Upminster 5th v Harlow 4th

Harold Wood 5th v Oakfield 5th

Wanstead & Snaresbrook 6th v Brentwood 6th

Chelmsford 5th v Ilford 4th

Wilcox Division

Brentwood 5th v Gidea Park & Romford 6th

Harold Wood 4th v Shenfield 4th

Goresbrook 3rd v Hutton 4th

Upminster 4th v Chelmsford 4th

Morris Division

Buckhurst Hill 4th v Epping 3rd

Walthamstow 4th v Wanstead & Snaresbrook 5th

West Essex 4th v South Woodford 4th

Woodford Green 3rd v Fives and Heronians 4th

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]