Shepherd Neame Essex Cricket League fixtures – Saturday, August 22

12:30pm start – 40-overs-per-side

Gooch Division

Shenfield 1st v Buckhurst Hill 1st

Harold Wood 1st v Colchester and East Essex 1st

Wanstead & Snaresbrook 1st v Hutton 1st

Billericay 1st v Chelmsford 1st

Hornchurch 1st v Brentwood 1st

Hussain Division

Frenford 1st v Woodford Green 1st

Loughton 1st v Oakfield 1st

Woodford Wells 1st v West Essex 1st

South Woodford 1st Ilford 1st

Chingford 1st v Fives and Heronians 1st

Ten Doeschate Division

Gidea Park & Romford 1st v Springfield 1st

Upminster 1st v Shenfield 2nd

Ardleigh 1st v Goresbrook 1st 

Brentwood 2nd v Old Brentwood 1st

Chelmsford 2nd v Hornchurch 2nd

Cook Division

Hadleigh & Thundersley 1st v Westcliff On Sea 1st

Old Southendian & Southchurch 1st v Leigh On Sea 1st

Wickford 1st v Stanford Le Hope 1st

Orsett & Thurrock 1st v Horndon on the Hill 1st

Benfleet 1st v Bulhus 1st

Westley Division

Walthamstow 1st v Harlow 1st

Harlow Town 1st v Chingford 2nd

Ilford 2nd v Rainham 1st

Newham 1st v Wanstead & Snaresbrook 2nd

Epping 1st v Barking 1st

Irani Division

West Essex 2nd v Epping 2nd

Harlow 2nd v Loughton 2nd

Fives and Heronians 2nd v Frenford 2nd

Oakfield 2nd v Woodford Wells 2nd

Buckhurst Hill 2nd v South Woodford 2nd

Foster Division

Southend On Sea & EMT 2nd v Hadleigh & Thundersley 2nd

Horndon on the Hill 2nd v Benfleet 2nd

Belhus 2nd v Billericay 2nd

Westcliff 2nd v Old Southendian & Southchurch 2nd

Leigh On Sea 2nd v Wickford 2nd

Prichard Division

Colchester and East Essex 2nd v Orsett & Thurrock 2nd

Goresbrook 2nd Gidea Park 2nd

Old Brentwoods 2nd v Upminster 2nd

Brentwood 3rd v Harold Wood 2nd

Hutton 2nd v Ardleigh 2nd

Fletcher Division

Frenford 3rd v Harlow 3rd

Oakfield 3rd v Loughton 3rd

Walthamstow 2nd v Woodford Wells 3rd

Wanstead & Snaresbrook 3rd v Harlow Town 2nd

Woodford Green 2nd v Buckhurst Hill 3rd

Bopara Division

Wickford 3rd v Billericay 3rd

Leigh On Sea 3rd v Horndon on the Hill 3rd

Stanford Le Hope 3rd v Westcliff On Sea 3rd

Old Southendian & Southchurch 3rd v Hadleigh & Thundersley 3rd

Benfleet 3rd v Belhus 3rd

Harmer Division

Shenfield 3rd v Brentwood 3rd

Harold Wood 3rd v Hornchurch 3rd

Orsett & Thurrock 3rd v Upminster 3rd

Hutton 3rd v Gidea Park & Romford 3rd

Chelmsford 3rd v Ardleigh 3rd

Pettini Division

Ilford 3rd v Frenford 4th

Chingford 3rd v Fives 3rd

Walthamstow 3rd v West Essex 3rd

South Woodford 3rd v Wanstead & Snaresbrook 4th

Loughton 4th v Oakfield 4th

Stephenson Division

Billericay 4th v Southend On Sea & EMT 4th

Horndon on the Hill 4th v Leigh On Sea 4th

Westcliff On Sea 4th v Orsett & Thurrock 4th

Hadleigh & Thundersley 4th v Old Southendian & Southchurch 4th

Belhus 4th v Benfleet 4th

Pearce Division

Upminster 5th v Old Brentwoods 3rd

Oakfield 5th v Hutton 5th

Harlow 4th v Wanstead & Snaresbrook 6th

Ilford 4th v Harold Wood 5th

Chelmsford 5 v Brentwood 6th

Wilcox Division

Gidea Park & Romford 4th v Harold Wood 4th

Shenfield 4th v Upminster 4th

Brentwood 5th v Hutton 4th

Goresbrook 3rd v Chelmsford 4th

Morris Division

Buckhurst Hill 4th v Walthamstow 4th

Wanstead & Snaresbrook 5th v Woodford Green 3rd

Epping 3rd v West Essex 4th

Fives and Heronians 4th v South Woodford 4th  

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]