Shepherd Neame Essex Cricket League fixtures – Saturday, August 8

12:30pm start – 40-overs-per-side

Gooch Division

Hutton 1st v Buckhurst Hill 1st

Colchester and East Essex 1st v Chelmsford 1st

Shenfield 1st v Hornchurch 1st

Harold Wood 1st v Brentwood

Wanstead & Snaresbrook 1st v Billericay 1st

Hussain Division

West Essex 1st v Frenford 1st

Loughton 1st v Ilford 1st

Woodford Green 1st v Chingford 1st

Oakfield 1st v Fives and Heronians 1st

Woodford Wells 1st v South Woodford 1st

Ten Doeschate Division

Gidea Park & Romford 1st v Upminster 1st

Gorsebrook 1st v Springfield 1st

Brentwood 2nd v Shenfield 2nd

Hornchurch 2nd v Ardleigh 1st

Chelmsford 2nd v Old Brentwoods 1st

Cook Division

Stanford Le Hope 1st v Hadleigh & Thundersley 1st

Leigh On Sea 1st v Horndon 1st

Westcliff On Sea 1st v Belhus 1st

Old Southendian & Southchurch 1st v Benfleet 1st

Wickford 1st v Orsett 1st

Westley Division

Rainham 1st v Walthamstow 1st

Harlow Town v Wanstead & Snaresbrook 2nd

Barking 1st v Harlow 1st

Chingford 2nd v Epping 1st

Ilford 2nd v Newham 1st

Irani Division

Frenford 2nd v West Essex 2nd

Harlow 2nd v Woodford Wells 2nd

Epping 2nd v South Woodford 2nd

Buckhurst Hill 2nd v Loughton 2nd

Fives and Heronians 2nd v Oakfield 2nd

Foster Division

Southend On Sea & EMY 2nd v Billericay 2nd

Benfleet 2nd v Old Southendian & Southchurch 2nd

Hadleigh & Thundersley 2nd v Wickford 2nd

Horndon 2nd v Leigh On Sea 2nd

Belhus 2nd v Westcliff On Sea 2nd

Prichard Division

Old Brentwoods 2nd v Colchester and East Essex 2nd

Brentwood 3rd v Gidea Park & Romford 2nd

Orsett 2nd v Hutton 2nd

Ardleigh 2nd Goresbrook 2nd

Upminster v Harold Wood 2nd

Fletcher Division

Walthamstow 2nd v Harlow 3rd

Loughton 3rd v Harlow Town 2nd

Buckhurst Hill 3rd v Frenford 3rd

Oakfield 3rd v Woodford Green 2nd

Woodford Wells 3rd v Wanstead & Snaresbrook 3rd

Bopara Division

Stanford Le Hope 3rd v Billericay 3rd

Horndon 3rd v Hadleigh & Thundersley 3rd

Wickford 3rd v Belhus 3rd

Leigh On Sea 3rd v Benfleet 3rd

Westcliff On Sea 3rd v Old Southendian & Southchurch 3rd

Harmer Division

Orsett 3rd v Brentwood 4th

Harold Wood 3rd v Gidea Park 3rd

Ardleigh 3rd v Shenfield 3rd

Chelmsford 3rd v Hornchurch 3rd

Hutton 3rd v Upminster 3rd

Pettini Division

Frenford 4th v Walthamstow 4th

Wanstead & Snaresbrook 4th v Fives and Heronians 3rd

Ilford 3rd v Oakfield 4th

Loughton 4th v Chingford 3rd

West Essex 3rd v South Woodford 3rd

Stephenson Division

Billericay 4th v Orsett 4th

Hadleigh & Thundersley 4th v Horndon 4th

Belhus 4th v Southend On Sea & EMT 4th

Benfleet 4th v Leigh On Sea 4th

Old Southendian & Southchurch 4th v Westcliff On Sea 4th

Pearce Division

Harlow 4th v Old Brentwoods 3rd

Harold Wood 5th Hutton 5th

Upminster 5th v Brentwood 6th

Oakfield 5th v Chelmsford 5th

Wanstead & Snaresbrook 6th v Ilford 4th

Wilcox Division

Goresbrook 3rd v Gidea Park & Romford 4th

Shenfield 4th v Brentwood 5th

Upminster 4th v Harold Wood 4th

Hutton 4th v Chelmsford 4th

Morris Division

South Woodford 4th v Buckhurst Hill 4th

Wanstead & Snaresbrook 5th v Epping 3rd

Walthamstow 4th v Woodford Green 3rd

Fives and Heronians 4th v West Essex 4th

Subscribe to get your latest local news articles by email each day...

Or click here to subscribe to our weekly digital edition. Your details will be stored to support your experience in line with our privacy policy.
Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]