Shepherd Neame Essex Cricket League fixtures – Saturday, July 18

12:30pm start – 40-overs-per-side

Gooch Division

Buckhurst Hill 1st v Brentwood 1st

Billericay 1st v Hornchurch 1st

Chelmsford 1st v Wanstead 1st

Hutton 1st v Harold Wood 1st

Shenfield 1st v Colchester 1st

Hussain Division

Frenford 1st v Fives and Heronians 1st

Chingford 1st v South Woodford 1st

Woodford Wells 1st v Ilford 1st

Oakfield 1st v West Essex 1st

Woodford Green 1st v Loughton 1st

Ten Doeschate Division

Ardleigh 1st v Gidea Park 1st

Old Brentwood 1st v Shenfield 2nd

Springfield 1st v Chelmsford 2nd

Hornchurch 2nd v Upminster 1st

Brentwood 2nd v Goresbrook 1st

Cook Division

Hadleigh & Thundersley 1st v Benfleet 1st

Orsett 1st v Belhus 1st

Wickford 1st v Horndon 1st

Old Southendian & Southchurch 1st v Stanford Le Hope 1st

Leigh-On-Sea 1st v Westcliff-On-Sea 1st

Westley Division

Walthamstow 1st v Epping 1st

Newham 1st v Barking 1st

Wanstead & Snaresbrook 2nd v Ilford 2nd

Rainham 1st v Chingford 2nd

Harlow 1st v Harlow Town 1st

Irani Division

West Essex 2nd v Buckhurst Hill 2nd

South Woodford 2nd v Oakfield 2nd

Fives and Heronians 2nd v Woodford Wells 2nd

Loughton 2nd v Frenford 2nd

Epping 2nd v Harlow 2nd

Foster Division

Southend-On-Sea & EMT 2nd v Leigh-On-Sea 2nd

Westcliff-On-Sea 2nd v Wickford 2nd 

Belhus 2 v Old Southendian & Southchurch 2nd

Horndon 2nd v Billericay 2nd

Benfleet 2nd v Hadleigh & Thundersleigh 2nd

Prichard Division

Colchester 2nd v Ardleigh 2nd

Harold Wood 2nd v Hutton 2nd

Upminster 2nd v Brentwood 3rd

Gorlesbrook 2nd v Old Brentwood 2nd

Gidea Park 2nd v Orsett 2nd

Fletcher Division

Harlow 3rd v Woodford Green 2nd

Wanstead & Snaresbrook 3rd v Buckhurst Hill 3rd

Harlow Town 2 v Woodford W 3rd

Oakfield 3rd v Walthamstow 2nd

Loughton 3rd v Frenford 3rd

Bopara Division

Billericay 3rd v Benfleet 3rd

Old Southendian & Southchurch 3rd v Belhus 3rd

Westcliff-On-Sea 3rd 3rd v Hadleigh & Thundersley 3rd

Leigh-On-Sea 3rd v Stanford Le Hope 3rd

Wickford 3rd v Horndon 3rd

Harmer Division

Brentwood 4th v Chelmsford 3rd

Hutton 3rd v Ardleigh 3rd

Upminster 3rd v Gidea Park 3rd

Hornchurch 3rd v Orsett 3rd

Harold Wood 3rd v Shenfield 3rd

Pettini Division

Frenford 4th v Loughton 4th

Woodford Wells 3rd v Oakfield 4th

West Essex 3rd v Wanstead 4th

Chingford 3rd v Walthamstow 3rd

Fives and Heronians 3rd v Ilford 3rd

Stephenson Division

Benfleet 4th v Billericay 4th

Belhus 4th v Old Southendian & Southchuch 4th

Hadleigh & Thundersley 4th v Westcliff-On-Sea 4th

Orsett 4th v Leigh-On-Sea 4th

Horndon 4th v Southend-On-Sea & EMT 4th

Pearce Division

Ilford 4th v Brentwood 6th

Old Brentwood 3rd v Chelmsford 5th

Harold Wood 5th v Wanstead 6th

Oakfield 5th v Harlow 4th

Hutton 5th v Upminster 5th

Wilcox Division

Gidea Park 4th v Upminster 4th

Shenfield 4th v Hutton 4th

Chelmsford 4th v Harold Wood 4th

Brentwood 5th v Gorlesbrook 3rd

Morris Division

Buckhurst Hill 4th v Woodford Green 3rd

Wanstead & Snaresbrook 5th v West Essex 4th

Walthamstow 4th v Fives and Heronians 4th

Epping 3rd v South Woodford 4th

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]