Shepherd Neame Essex Cricket League fixtures – Saturday, July 25

12:30pm start – 40-overs-per-side

Gooch Division

Hornchurch 1st v Buckhurst Hill 1st

Chelmsford 1st v Brentwood 1st

Billericay 1st v Hutton 1st

Colchester 1st v Wanstead 1st

Harold Wood 1st v Shenfield 1st

Hussain Division

Chingford 1st v Frenford 1st

Ilford 1st v Fives and Heronians 1st

West Essex 1st v South Woodford 1st

Loughton 1st v Woodford Wells 1st

Oakfield 1st v Woodford Green

Ten Doeschate Division

Shenfield 2nd v Gidea Park 1st

Springfield 1 v Ardleigh 1st

Upminster 1st v Old Brentwood 1st

Gorsebrook 1st v Chelmsford 2nd

Brentwood 2nd v Hornchurch 2nd

Cook Division

Belhus 1st v Hadleigh & Thundersley 1st

Horndon 1st v Benfleet 1st

Stanford Le Hope 1st v Orsett 1st

Leigh On Sea 1st v Wickford 1st

Westcliff On Sea 1st v Old Southendian & Southchurch 1st

Westley Division

Barking 1st v Walthamstow 1st

Wanstead 2nd v Epping 1st

Newham 1st v Rainham 1st

Harlow Town 1st v Ilford 2nd

Harlow 1st v Chingford 2nd

Irani Division

South Woodford 2nd v West Essex 2nd

Woodford Wells 2nd v Buckhurst Hill 2nd

Frenford 2nd v Oakfield 2nd

Fives and Heronians 2nd v Harlow 2nd

Epping 2nd v Loughton 2nd

Foster Division

Wickford 2nd v Southend On Sea & EMT 2nd

Old Southendian & Southchurch 2nd v Leigh On Sea 2nd

Billericay 2nd v Westcliff On Sea 2nd

Billericay 2nd v Belhus 2nd

Hadleigh & Thundersley 2nd v Horndon 2nd

Prichard Division

Hutton 2nd v Colchester 2nd

Ardleigh 2nd v Brentwood 3rd

Old Brentwood 2nd v Harold Wood 2nd

Gidea Park 2nd v Upminster 2nd

Orsett 2nd v Goresbrook 2nd

Fletcher Division

Buckhurst Hill 3rd v Harlow 3rd

Woodford Green 2nd v Harlow Town 2nd

Walthamstow 2nd v Wanstead 3rd

Woodford Wells 3rd v Loughton 3rd

Frenford 3rd v Oakfield 3rd

Bopara Division

Belhus 3rd v Billericay 3rd

Hadleigh 3rd v Benfleet 3rd

Stanford Le Hope 3rd v Old Southendian & Southchurch 3rd

Horndon 3rd v Westcliff On Sea 3rd

Leigh One Sea 3rd v Wickford 3rd

Harmer Division

Brentwood 4th v Chelmsford 3rd

Gidea Park 3rd v Chelmsford 3rd

Orsett 3rd v Hutton 3rd

Harold Wood 3rd v Upminster 3rd

Hornchurch 3rd v Shenfield 3

Pettini Division

Oakfield 4th v Frenford 4th

Wanstead 4th v Loughton 4th 

Walthamstow 3rd v South Woodford 3rd

West Essex 3rd v Fives and Heronians 3rd

Ilford 3rd v Chingford 3rd

Stephenson Division

Billericay 4th v Bellhus 4th

Benfleet 4th v Hadleigh & Thundersleigh 4th

Old Southendian & Southchurch 4th v Orsett 4th

Westcliff On Sea 4th v Horndon 4th

Southend On Sea & EMT 4th v Leigh On Sea 4th

Pearce Division

Brentwood 6th v Old Brentwood 3rd

Harold Wood 5th v Chelmsford 5th

Harlow 4th v Ilford 4th

Wanstead 6th v Hutton 5th

Oakfield 5th v Upminster 5th

Wilcox Division

Hutton 4th v Gidea Park 4th

Chelmsford 4th v Shenfield 4th

Goresbrook 3rd v Harold Wood 4th

Upminster 4th v Brentwood 5th

Morris Division

West Essex 4th v Buckhurst 4th

Fives and Heronians 4th v Wanstead 5th

South Woodford 4th v Walthamstow 4th

Woodford Green 3rd v Epping 3rd

Brian Jeeves

Email: [email protected]