Shepherd Neame Essex Cricket League fixtures – Saturday, September 12

12:30pm start – 40-overs-per-side

Gooch Division

Buckhurst Hill 1st v Billericay 1st

Brentwood 1st v Wanstead & Snaresbrook 1st

Harold Wood 1st v Hornchurch 1st

Shenfield 1st v Chelmsford 1st

Hutton 1st v Colchester and East Essex 1st

Hussain Division

Frenford 1st v South Woodford 1st

Woodford Wells 1st v Fives and Heronians 1st

Oakfield 1st v Chingford 1st

Woodford Green 1st v Ilford 1st

Loughton 1st v West Essex 1st

Ten Doeschate Division

Gidea Park & Romford 1st v Brentwood 2nd

Hornchurch 2nd v Goresbrook 1st

Chelmsford 2nd v Upminster 1st

Springfield 1st v Old Brentwoods 1st

Ardleigh 1st v Shenfield 2nd

Cook Division

Hadleigh & Thundersley 1st v Orsett & Thurrock 1st

Benfleet 1st v Wickford 1st

Old Southendian & Southchurch 1st v Belhus 1st

Westcliff On Sea 1st v Horndon on the Hill 1st

Stanford Le Hope 1st v Leigh On Sea 1st

Westley Division

Newham 1st v Walthamstow 1st

Ilford 2nd v Epping 1st

Chingford 2nd v Barking 1st

Wanstead & Snaresbrook 2nd v Harlow 1st

Harlow Town 1st v Rainham 1st

Irani Division

West Essex 2nd v Oakfield 2nd

Fives and Heronians 2nd v Buckhurst Hill 2nd

South Woodford 2nd v Loughton 2nd

Epping 2nd v Woodford Wells 2nd

Harlow 2nd v Frenford 2nd

Foster Division

Belhus 2nd v Southend On Sea & EMT 2nd

Horndon on the Hill 2nd v Westcliff On Sea 2nd

Leigh On Sea 2nd v Hadleigh & Thundersley 2nd

Wickford 2nd v Benfleet 2nd

Billericay 2nd v Old Southendian & Southchurch 2nd

Prichard Division

Colchester and East Essex 2nd v Harold Wood 2nd

Upminster 2nd v Ardleigh 2nd

Goresbrook 2nd v Hutton 2nd

Orsett & Thurrock 2nd v Brentwood 3rd

Old Brentwoods 2nd v Gidea Park & Romford 2nd

Fletcher Division

Harlow 3rd v Wanstead & Snaresbrook 3rd

Woodford Wells 3rd v Woodford Green 2nd

Walthamstow 2nd v Loughton 3rd

Oakfield 3rd v Buckhurst Hill 3rd

Frenford 3rd v Harlow Town 2nd 

Bopara Division

Billericay 3rd v Old Southendian & Southchurch 3rd

Benfleet 3rd v Westcliff On Sea 3rd

Leigh On Sea 3rd v Belhus 3rd

Wickford 3rd v Hadleigh & Thundersley 3rd

Horndon on the Hill 3rd v Stanford 3rd

Harmer Division

Brentwood 4th v Hutton 3rd

Chelmsford 3rd v Upminster 3rd

Hornchurch 3rd v Ardleigh 3rd

Shenfield 3rd v Gidea Park 3rd

Harold Wood 3rd v Orsett & Thurrock 3rd 

Pettini Division

South Woodford 3rd v Frenford 4th

Loughton 4th v West Essex 3rd

Chingford 3rd v Oakfield 4th

Wanstead & Snaresbrook 4th v Ilford 3rd

Fives and Heronians 3rd v Walthamstow 3rd

Stephenson Division

Old Southendian & Southchurch 4th v Billericay 4th

Westcliff On Sea 4th v Benfleet 4th

Belhus 4th v Leigh On Sea 4th

Hadleigh & Thundersley 4th v Southend On Sea & EMT 4th

Orsett & Thurrock 4th v Horndon on the Hill 4th

Pearce Division

Ilford 4th v Old Brentwoods 3rd

Chelmsford 5th v Wanstead & Snaresbrook 6th

Brentwood 6th v Oakfield 5th

Upminster 5th v Harold Wood 5th

Hutton 5th v Harlow 4th

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]