Shepherd Neame Essex Cricket League fixtures – Saturday, September 5

12:30pm start – 40-overs-per-side

Gooch Division

Wanstead & Snaresbrook 1st v Buckhurst Hill 1st

Harold Wood 1st v Billericay 1st

Brentwood 1st v Shenfield 1st

Colchester and East Essex 1st v Hornchurch 1st

Chelmsford 1st v Hutton 1st

Hussain Division

Woodford Wells 1st v Frenford 1st

South Woodford 1st v Oakfield 1st

Fives and Heronians 1st v Woodford Green 1st

Chingford 1st v Loughton 1st

Ilford 1st v West Essex 1st

Ten Doeschate Division

Gidea Park & Romford 1st v Chelmsford 2nd

Old Brentwoods 1st v Hornchurch 2nd

Ardleigh 1st v Brentwood 2nd

Shenfield 2nd v Goresbrook 1st

Upminster 1st v Springfield 1st

Cook Division

Wickford 1st v Hadleigh & Thundersley 1st

Old Southendian & Southchurch 1st v Orsett & Thurrock 1st

Benfleet 1st v Westcliff On Sea 1st

Belhus 1st v Leigh On Sea 1st

Stanford 1st v Horndon on the Hill 1st

Westley Division

Walthamstow 1st v Ilford 2nd

Newham 1st v Chingford 2nd

Epping 1st v Harlow 1st

Barking 1st v Harlow Town 1st

Rainham 1st v Wanstead & Snaresbrook 2nd

Irani Division

West Essex 2nd v Fives and Heronians 2nd

Loughton 2nd v Oakfield 2nd

Buckhurst Hill 2nd v Epping 2nd

Harlow 2nd v South Woodford 2nd

Frenford 2nd v Woodford Wells 2nd

Foster Division

Westcliff On Sea 2nd v Southend On Sea & ETM 2nd

Leigh On Sea 2nd v Belhus 2nd

Horndon on the Hill 2nd v Wickford 2nd

Hadleigh & Thundersley 2nd v Old Southendian & Southechurch 2nd

Billericay 2nd v Benfleet 2nd

Prichard Division

Colchester and East Essex 2nd v Upminster 2nd

Goresbrook 2nd v Harold Wood 2nd

Orsett & Thurrock 2nd v Ardleigh 2nd

Hutton 2nd v Gidea Park & Romford 2nd

Brentwood 3rd v Old Brentwoods 2nd

Fletcher Division

Woodford Wells 3rd v Harlow 3rd

Wanstead & Snaresbrook 3rd v Oakfield 3rd

Woodford Green 2nd v Frenford 3rd

Loughton 3rd v Buckhurst Hill 3rd

Harlow Town 2nd v Walthamstow 2nd

Bopara Division

Westcliff On Sea 3rd v Billericay 3rd

Old Southendian & Southchurch 3rd v Leigh On Sea 3rd

Benfleet 3rd v Wickford 3rd

Belhus 3rd v Horndon 3rd

Hadleigh & Thundersley 3rd v Stanford Le Hope 3rd

Harmer Division

Upminster 3rd v Brentwood 4th

Hutton 3rd v Hornchurch 3rd

Chelmsford 3rd v Shenfield 3rd

Ardleigh v Harold Wood 3rd

Gidea Park & Romford 3rd v Orsett &Thurrock 3rd

Pettini Division

West Essex 3rd v Frenford 4th

South Woodford 3rd v Chingford 3rd

Ilford 3rd v Loughton 4th

Oakfield 4th v Fives and Heronians 3rd

Walthamstow 3rd v Wanstead & Snaresbrook 4th

Stephenson Division

Billericay 4th v Westcliff On Sea 4th

Leigh On Sea 4th v Old Southendian & Southchurch 4th

Southend On Sea & EMT 4th v Benfleet 4th

Horndon on the Hill 4th v Belhus 4th

Orsett & Thurrock 4th v Hadleigh & Thundersley 4th

Pearce Division

Old Brentwoods 3rd v Wanstead & Snaresbrook 6th

Oakfield 5th v Ilford 4th

Chelmsford 5th v Upminster 5th

Brentwood 6th v Hutton 5th

Harlow 4th v Harold Wood 5th

Advertisement

Brian Jeeves

Email: [email protected]